Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach 2020

Podujatie Košice

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

Cestovateľský festival Cestou necestou v nových priestoroch Auly Kostlivého v Košiciach - 2dni.
Exotické Maldivy, rajská Srí Lanka, prebicyklujeme Irán, porozprávame o kaukazkých perlách Gruzínsku a Arménsku a cestovateľský pankáč Filip nás rozosmeje svojou brutálne úprimnou stand up o zážitkoch z Thajska!

PROGRAM - 9.3.2020 (PONDELOK)

18:00 Alexandra Kováčová - Maldivy, život miestnych ľudí vs. rezorty
Väčšina ľudí navštevuje Maldivy tak, že si užívajú drahé all inclusive rezorty. Tam však vôbec neprídu do styku s miestnymi ľuďmi a ich kultúrou, a tak o tom, aké Maldivy v skutočnosti sú, nemajú ani predstavu. Akí sú miestni ľudia? Čím sa líšia od Indov či Srílančanov? Čomu sa denne venujú a čím sú jedineční? Alex strávila na Maldivách mesiac, a to na 12 rôznych ostrovoch a porozpráva nám svoje zážitky z tohto raja na zemi.
Crazy Sexy Fun Traveler

19:00 prestávka

19:10 Gabo Antal - Rajská Srí Lanka
Srí Lanka bola označená ako najkrajší ostrov planéty už prvými európskymi objaviteľmi. Ja som ju navštívil po šiestich masochistických týždňoch v Indii a nielen preto som mal pocit, že som sa ocitol v raji na zemi. Prevediem vás nádhernými plážami ostrova Cejlón, prejdeme si treky s parádnymi výhľadmi, posvätné chrámy zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco, navštívime čajové plantáže, prevezieme sa na súkromnom ťuk-ťuku, najpomalšími vlakmi a najplnšími autobusmi, kde neviete, či sa potíte vy, alebo na vás nalepená prísediaca pani, kde vám do rytmu bude donekonečna hrať Srí Lanská verzia Senzi TV a šofér sa bude snažiť prekonať všetky rýchlostné rekordy a zákony gravitácie, ochutnáme najlepšie exotické ovocia ale aj najštiplavejšie domáce jedlá, ale najmä vás presvedčím, že Srí Lanku aspoň raz za život treba navštíviť!

20:10 prestávka

20:20 Radka Nováková - Žena v sedle: Irán na bicygľu.
Irán je očarujúci. Ľudia sú neuveriteľne priateľskí, mešity krásne, kultúra pestrá a ťažko rozumiteľná. Naše plány sa obrátili na ruby prvé dni v Iráne a vôbec to neľutujem. Namiesto cesty ďalej na východ, sme si to naplno užili v Perzii a pokračovali na západ. Ráno sa zobudíš a nevieš čo ťa čaká. Bez plánov a slobodne na bicykli 


PROGRAM - 10.3.2020 (UTOROK)

18:00 Andrea Turanská -Kaukazské perly na hranici Európy a Ázie - Gruzínsko a Arménsko
Dve krajiny s bohatou a napriek svojej blízkosti, veľmi odlišnou históriou. Arménsko sa všeobecne pokladá za najchudobnejšiu postkomunistickú krajinu. Toto tvrdenie však neplatí o jeho kultúrnom dedičstve. Ako kolíska kresťanstva si uchránilo množstvo kostolíkov, kláštorov a kultúrnych pamiatok. Gruzínsko je na tom podobne. Okrem toho boli obe tieto krajiny vďaka svojej polohe obdarené prekrásnou prírodou a neskutočnou rôznorodosťou. Každý, kto ich navštívi, pokladá ich za kúsok raja na Zemi. Vysoké štíty, nekonečné pasienky, zakvitnuté lúky, vinohrady plné sladučkého hrozna a v Gruzínsku dokonca i more. Vydáme sa na cestu pestrým Kaukazom, zaplávame si v tyrkysovej vode horských kaňonov, pripijeme si s domácimi čačou na svojich predkov a prenocujeme v ich jednoduchých príbytkoch...

19:25 prestávka

19:35 Filip Lehotský - "Jánošík" na úteku v Thajsku
Za koľko predá thajská mama svojho syna gayovi? Čo si predstavujú mnísi, aby odolali prostitútkam? Naozaj Thajčanky vedia strieľať pingpongové loptičky vagínou? Koľko zarobí 10-ročný boxer za jeden zápas? Filip Jánošík opäť mapuje a spoznáva krajinu svojským spôsobom. Práve v Thajsku trávi 5 týždňov, počas ktorých žil s mníchmi v kláštore, 4 hodiny denne trénoval muay thai s domácimi boxermi a zistil, že Bangkok je naozaj mesto hriechu. Ak Coronavirus dopraje, Filip sa vráti o všetkom porozprávať a... ako vždy... nevynechá nič. Jeden z našich najvtipnejších prezentujúcich nenechá ani jedno oko suché! :)
---------------------------------------------------------------------------------------

LÍSTKY: https://tinyurl.com/rbeuvm7

Vstupné:
- 10 € v predpredaji na 2 dni
- 12 € na mieste na 2dni

- 6 € v predpredaj na jeden deň
- 7 € na mieste na jeden deň (podľa kapacity)
- 5 € na mieste na poslednú prezentáciu v danom dni (podľa kapacity)


Začiatok podujatia: 9. 3. 2020 18:00:00
Koniec podujatia: 10. 3. 2020 21:00:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatie5.ročník Deň detí
Skiarena Fačkovské sedlo, Kľačno
Dobrofest 2020
Dobrofest 2020
Malý Berlín, Trnava
7.ročník Guláš fest
Overené podujatie7.ročník Guláš fest
Skiarena Fačkovské sedlo, Kľačno