CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL CESTOU NECESTOU V NITRE

Podujatie Nitra

V Číne strávime 10 rokov a spoznáme jej autentickú tvár. Pre fajnšmekrov turistiky je pripravená prednáška prvého Slováka v histórií, ktorý zdolal legendárny 4200km "PCT trail" z Mexika do Kanady.


19:00 Pavel Dvořák - Desať rokov v Číne

Keď som išiel prvýkrát v roku 2009 do Číny, nevedel som do akej krajiny idem. Vkročil som do neznáma. Mal som len jedno očakávanie. Že sa mi tam bude páčiť a že tam pravdepodobne zostanem. Oboje sa splnilo.

Za chvíľu to bude desať rokov čo v Číne žijem. Viac ako polovicu každého roka trávim na cestách po tejto obrovskej krajine. Spoznávam všetky jej zákutia. Slávne, ale aj skryté. Jej pekné, ale aj škaredé stránky. Neustále zbieram príbehy ľudí Číny. A presne takú Čínu vám v mojej prednáške ukážem. Krásnu, pestrú, nedokonalú a ľudskú.

Počas besedy premietam autorské fotografie, videá a cestovateľské filmy z najkrajších miest Číny. Po besede si môžete kúpiť knižky z rodinného Vydavateľstva Rak, na ktorých sa fotograficky podielam.


https://www.cestycinou.sk/20:10 - 20:30 prestávka


20:30 Miloslav Daníšek a Pavel Sabeda (CZ) – "PCT trail" - pešo z Mexika do Kanady

PACIFIC CREST TRAIL 2017 - 4.260km pešo, California-Oregon-Washington, 174 dní, okolo 5 mil. krokov, 4 páry topánok, -15 až +42, aj zubná kefka je príliš tažká... piesok, ľad, oheň, komáre... bolesť, strach, eufória, depresia, radosť, osamelosť, slzy, smrť, brufen, rešpekt ... do you love your tent ? hiker-box, trail-magic, trail-angels, trail family, st. Mcdonald ... 1. Slovák v histórii, Pavel & Milo - Frýdek-Místek & Žilina...


Vstupné:

- 5 € pre prvých 10 lístkov v predpredaji

- 6 € ďalšie v predpredaji

- 6 € na mieste podľa kapacity


FACEBOOK:  https://www.facebook.com/events/1948939491822550/


Lístky na: https://tinyurl.com/y7dctzwz

Meno organizátora: OZ Cestou necestou
Fotografie
Podobné podujatia
JOHN WICK 3: PARABELLUM
JOHN WICK 3: PARABELLUM
kino Spoločenský dom, Topoľčany
Žiadny obrázok
Overené podujatieDeň detí
Dvorský kultúrny park, Dvory nad Žitavou