Cestovateľský festival Cestou necestou v Ružomberku

Podujatie Ružomberok

Cestovateľský festival Cestou necestou v Ružomberku

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v priestoroch Čierneho kameňa v Ružomberku.

Navštívime nádhernú exotickú Srí Lanku, schladíme sa v Antarktíde a Michal nám porozpráva svoje zážitky z Iránu.


18:00 Gabo Antal - Rajská Srí Lanka
Srí Lanka bola označená ako najkrajší ostrov planéty už prvými európskymi objaviteľmi. Ja som ju navštívil po šiestich masochistických týždňoch v Indii a nielen preto som mal pocit, že som sa ocitol v raji na zemi. Prevediem vás nádhernými plážami ostrova Cejlón, prejdeme si treky s parádnymi výhľadmi, posvätné chrámy zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco, navštívime čajové plantáže, prevezieme sa na súkromnom ťuk-ťuku, najpomalšími vlakmi a najplnšími autobusmi, kde neviete, či sa potíte vy, alebo na vás nalepená prísediaca pani, kde vám do rytmu bude donekonečna hrať Srí Lanská verzia Senzi TV a šofér sa bude snažiť prekonať všetky rýchlostné rekordy a zákony gravitácie, ochutnáme najlepšie exotické ovocia ale aj najštiplavejšie domáce jedlá, ale najmä vás presvedčím, že Srí Lanku aspoň raz za život treba navštíviť!


19:00 - 19:15 prestávka

19:15 Martin Lukáč - Antarktída
Z konca sveta, je to na Antarktídu ešte dva dni loďou. Sme na najchladnejšom svetadiele. Mínus 89 st. Celzia tu ale býva len v zime. Teraz je však leto a teda príjemných mínus 5.....a tak sa ideme do mora kúpať s tučniakmi . Potrebujete sa po mrazivom kúpeli zahriať? Najjužnejší bar na svete nelieva vodku.... a pre Slovákov zadarmo.

20:15 - 20:30 prestávka

20:30 Michal Žiačik - IRÁN a cesta k Nomádom
Mesiac cestovania po Iráne bol pre mňa silný zážitok a patrí k mojim najobľúbenejším. Púštna krajina je veľmi zaujímavá a meniaca sa v priebehu pár hodín. Mestá, ktoré boli najdôležitejšie na hodvábnej ceste sú dodnes okúzľujúce a jedinečné svojou architektúrou. Krajina je ešte stále nedotknutá turizmom, ale už za pár rokov sa to zmení. Stretnutie nomádov - quashqai a nezabudnuteľné zážitky v ich komunite. Nádherné nedotknuté horstvá, ale aj opustené pláže. Pri cestovaní po svete som spoznal veľa kultúr a ľudí, ale naozaj tí najsrdečnejší, priateľskí a jednoznačne najbližší môjmu srdcu žijú práve v Iráne - Peržania.

---------------------------------------------------------------------------------------
LÍSTKY: https://tinyurl.com/qv49qpl

Vstupné:
- 6 € predpredaj
- 7 € na mieste
- 5 € na mieste na poslednú prezentáciu (podľa kapacity)

Začiatok podujatia: 17. 3. 2020 18:00:00
Koniec podujatia: 17. 3. 2020 21:00:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia