Cestovateľský festival Cestou necestou v Spišskej Novej Vsi

Podujatie Spišská Nová Ves

Cestovateľský festival Cestou necestou v Spišskej Novej Vsi

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Kine Mier v Spišskej Novej Vsi. Pripomenieme si smutné udalosti z ukrajinského Černobyľu a navštívime aj krásy Kyjeva. Rado nám porozpráva o tom, ako si deväť mesiacov zarábal na ceste od Aljašky až po Mexiko pouličným spevom a dokonca nám zahrá aj pesničky, ktoré na tejto ceste vznikli.

PROGRAM:

18:00 Katarína Lučajová - Černobyľ a mesto duchov Pripjať
S partiou kamarátov sme sa vydali zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly - Kyjeva, kde na nás okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta kde sa 26. apríla 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórii ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a ja vás zoberiem priamo tam.

19:00 Prestávka

19:15 Radovan Hanko - Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna
Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru, bez akéhokoľvek plánu, alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouveri. Chcel som cestovať, tak som kúpil dodávku, prestaval ju na camper van a prežil som v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách som s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album v Bratislave, ktoré si aj zahráme.

20:30 Koniec

VSTUPNÉ:
- 5 €
Vstupenky: http://www.mkc.snv.sk/klient-1481/kino-323/stranka-11453/film-305037
-----------------------------------------------------------

Začiatok podujatia: 28. 11. 2019 18:00:00
Koniec podujatia: 28. 11. 2019 20:30:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia