Cestovateľský večer: Čína, Tibet a Nepál

Podujatie Trnava

Cestovateľský večer: Čína, Tibet a Nepál

Cesta ďalekým východom nás zavedie z hypermoderných veľkomiest kontroverznej Číny k duchovným kláštorom tajomného Tibetu, až po rozprávkové príbehy hinduistického Nepálu.

Prekrásne záhrady v štýle feng šuej, Veľký čínsky múr, taoizmus aj budhizmus, tradičná čínska architektúra v kontraste s najmodernejšími mrakodrapmi, komunizmus verzus kapitalizmus zastrešený vládou jednej strany. Marinované baranie penisy, pečené stonožky a zajačie hlavy, nádherné ryžové políčka, dôchodcovia tancujúci na námestiach, aj šialenstvo konzumu.

Aká je aktuálna situácia na Tibetskej náhornej výšine a čo robiť, keď po ceste z Himalájí zažijete zosuny pôdy? Posvätné miesta budhizmu, vonné tyčinky a dym kadidiel prestupujú z Tibetu cez severnú hranicu Nepálu. Jednoduchosť a pokora, úsmevy a milí ľudia žijúci v chudobe, avšak v súlade s prírodou na úpätí majestátnych Himalájí. Kruté aj neobyčajné náboženské rituály hinduistov či budhistov, nebeský pohreb a rituály spopolňovania zosnulých, asketickí pútnici, inkarnácie aj 33 miliónov bohov a symbolika chrámov. Svoje zážitky z ciest nám porozpráva zanietená cestovateľka Zuzana Knezlová.

Zuzana Knezlová po štúdiu na VŠVU odišla žiť do Indonézie, čím sa začala jej cestovateľská odysea. Živí sa ako sprievodkyňa pre v ázijských krajinách a spoluorganizuje Medzinárodný festival animácie Fest Anča, ako aj videoherný festival Game Days Trnava. Jej vášňou je cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie iných kultúr, animácia, nové technológie, jej dvaja synovia a kocúr Šaňo, káva, krásno, hudba, surfovanie a ručné práce.

Dĺžka trvania: 120 min

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: MaxiTicket.sk
Fotografie
Podobné podujatia
Lordi
Overené podujatieLordi
Dom kultúry, Trnava
ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE
ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE
Dom kultúry Senica, Senica
Lordi
Overené podujatieLordi
Dom kultúry, Trnava
ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE
ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE
Kultúrny dom, Nové Zámky
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza
© 2017, cdrex s.r.o., všetky práva vyhradené
design & programming by
AITechnology, Ondrej Demian