Comedy Festival 2017

Podujatie Košice

Comedy Festival

Festivalu Art Film Fest, ktorý sa už po druhý raz bude konať v júni v Košiciach, predchádza séria filmových podujatí od začiatku roka. Art Film Fest v spolupráci so spoločnosťou Film Europe prináša každý mesiac špičkové filmové udalosti. Prvý apríl bude patriť Comedy festivalu.

Mäsiari (16.00 - 17.30)
V dánskej čiernej komédii sa návštevníci o 16:00 hod. dozvedia tajomstvo úspechu dvoch podnikavých mäsiarov. Svend a Bjarne pracujú v malom mestečku a pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa založiť si vlastný obchod. Aj keď sa im spočiatku veľmi nedarí, z bezútešnej situácie ich vytrhne veľká zákazka. Šťastie im začína priať. Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu, ale záhadne začnú v meste miznúť ľudia… Nechajme sa prekvapiť ako to celé dopadne.

Kňazove deti (18.00 - 19.30)
Svieža satirická komédia privedie o 18:00 hod. diváka na malý ostrov chorvátskej Dalmácie. Adaptácia divadelnej hry Mate Mitišića, ktorý sa podieľal aj na tvorbe filmového scenára, humorným spôsobom reflektuje závažné a aktuálne témy dnešnej chorvátskej spoločnosti. V roku 2013 sa bizarná komédia režiséra Vinko Brešana okrem nominácie na Krištáľový glóbus uchádzala aj o Cenu EFA (európska odboba Oscara) v kategórii Najlepšia komédia a na MFF v Pule si Nikša Butijer za herecké stvárnenie trafikanta Petara prevzal cenu Zlatá Arena za Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Snímka bola uvedená aj na Medzinárodnom filmovom festivale Praha – Febiofest 2014.
Mladý kňaz Fabian sa pokúsi zvýšiť populačný rast svojským spôsobom. Spolu s pobožným majiteľom trafiky Petarom a lekárnikom Marinom prepichujú kondómy a antikoncepčné tabletky menia za vitamíny. Čoskoro sa presvedčia o tom, že cesta do pekla je vždy vydláždená dobrými úmyslami.


Rodinka Bélier (20.00 - 21.30)
Komédia, ktorú uvidia návštevníci o 20:00 hod., rieši dilemu tínedžerky Pauly, na ktorej sú závislí jej nepočujúci rodičia. Keď sa jej naskytne možnosť zúčastniť sa na speváckej talentovej súťaži Radio France, musí sa rozhodnúť, či sa vydá na cestu za vlastným snom alebo sa zachová ako vďačná dcéra. Aby toho nebolo málo, je zaľúbená do svojho spolužiaka. Cesta k splneniu cieľa je síce náročná, ale vôbec nie nemožná.

Vstupné: 3 € / permanentka na 3 filmy 6 €

Miesto konania podujatia: K13 - Košické kultúrne centrá, Kukučínova 2, Košice
Dátum začiatku podujatia: 1. Apríla 2017 16:00
Dátum ukončenia podujatia: 1. Apríla 2017 21:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7195N 21.2541E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Comedy Festival

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieVianočný koncert
Spoločenský pavilón, Košice, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
VIBE Festival 2019
VIBE Festival 2019
Hádzanárska hala Slavomíra Šipoša, Košice