Deň Zámockých pivníc 2017

Podujatie Hlohovec

Deň Zámockých pivníc

Na miesta, hlboko pod zemou. Na miesta, kde každá jedna stena dýcha tajomstvom Hlohovskej histórie. Na miesta, kde ľudská noha bežne nevkročí ... Práve tam sa prvého apríla vyberieme spoznať nepoznané. Do Zámockých pivníc.
Ako prvú v poradí spoločne preskúmame pivnicu pod Pánskym domom, kde sa dozviete niečo viac o príčinách budovania, samotnom vzniku a využití týchto pivníc. Naša cesta bude pokračovať smerom k Pivnici pod filagóriou. Preberanou témou na tomto mieste bude hlavne rok 1945, symbolizujúci koniec druhej svetovej vojny, úzko súvisiaci s popravou sovietskych vojakov. Toto miesto však nie je jediné ovplyvnené krutou časťou minulosti. V zámockej pivnici v západnom krídle kaštieľa vám budú predostreté pravdivé fakty o stredovekej justícií a mučení, ktoré sa odohrávalo priamo na Hlohovskom hrade. Predposlednou zastávkou našej trasy bude Pivnica pod koniarňou. Práve tam vám sprievodca poskytne množstvo informácií o dobyvateľoch nášho mesta a budovaní tajných únikových chodieb. Po absolvovaní väčšinovej časti našej prehliadky budú naše kroky smerovať práve k tej najoptimistickejšej pasáži. K vínnej pivnici Golguz, kde bude pre vás pripravená nie len zaujímavá prednáška o vinohradníctve v Hlohovci, ale i samotná degustácia.
K dispozícií sú tri termíny vstupov. O 12:00, 14:00 a 16:00.
Svoju účasť môžete vopred nahlásiť dvoma spôsobmi: Cez múzeum 0337300337 alebo cez občianske združenie na tel. č. 0905486711. Na pamiatku každý dostane pamätný odznak. Tešíme sa na vašu účasť.

Miesto konania podujatia: Občianske združenie Nicolasa Konta, Podzámska ul. 4155/41A, Hlohovec
Dátum začiatku podujatia: 1. Apríla 2017 12:00
Dátum ukončenia podujatia: 1. Apríla 2017 16:00
Pravdepodobné súradnice: 48.4254N 17.7961E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Deň Zámockých pivníc

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia