Diskutujeme o budúcnosti Európy v Banskej Bystrici

Podujatie Banská Bystrica

Diskutujeme o budúcnosti Európy v Banskej Bystrici

DISKUTUJEME O BUDÚCNOSTI EURÓPY V BANSKEJ BYSTRICI

Európska únia sa nachádza na prahu mnohých zmien nielen doma, ale aj v zahraničnej politike. Po zdĺhavej implementácii Európskej globálnej stratégie pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku sa dnes v kontexte pretrvávajúcej migračnej krízy dostávajú do pozadia témy zahraničnej spolupráce Únie.

Bezpečnosť a spoločná obrana rezonujú v diskusiách, no zahraničné investície a podpora susedných regiónov stagnuje. Hoci Komisia pripravila nový program pre investovanie v susedstve Únie a v Afrike, občania v Únii aj mimo nej sledujú viac komplexnú situáciu geopolitických vzťahov.

Otázna je budúcnosť iniciatívy Východného partnerstva a spoliehanie sa na transatlantickú spoluprácu s administratívou Donalda Trumpa tiež naráža na limity. Má Európska únia stále ambíciu byť jedným z najsilnejších hráčov na medzinárodnej politickej scéne? A ak áno, aké kroky musí podnikať? Aj týmto a ďalším otázkam sa budeme na podujatí venovať na diskusii o budúcnosti Európy.


HOSTIA:
- Róbert Ondrejcsák, štátny tajomník, Ministerstvo obrany SR
- Dušan Chrenek, vedúci, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
- Vladimír Bilčík, analytik, Slovak Foreign Policy Association
- Peter Bátor, bezpečnostný expert, Kancelária prezidenta SR

MODERÁTORKA:
- Lucia YAR, editorka, EURACTIV Slovensko

Podujatie organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spoluráci s Faculty of Political Science and International Relations, Matej Bel University a Euro-Atlantic Center. Mediálny partner EurActiv.sk

Miesto konania podujatia: Faculty of Political Science and International Relations, Matej Bel University, Banská Bystrica
Dátum začiatku podujatia: 7. Novembra 2017 14:00
Dátum ukončenia podujatia: 7. Novembra 2017 15:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7327N 19.1452E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Diskutujeme o budúcnosti Európy v Banskej Bystrici

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: EurActiv.sk
Fotografie
Podobné podujatia