Divadlo Kontra: Mesiac a magnólie

Podujatie Trnava

Divadlo Kontra: Mesiac a magnólie

Komédia o zákulisí vzniku filmu Odviate vetrom. Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Mesiac a magnólie v podaní Divadla Kontra ponúka výborné obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočnú zábavu!

réžia / Klaudyna Rozhin
hrajú / František Balog, Peter Čižmár, Martin Juríček a Antónia Kurimský OľšavskáREZERVÁCIE / Ak chcete mať istotu, že sa vám ujde miesto, môžete si vstupenky rezervovať e-mailom na adrese rezervacie(zavináč)malyberlin.sk. Následne vám zašleme potvrdenie o rezervácii. Ak by sme vám však neodpovedali ani do dvoch dní, je možné, že váš e-mail nebol doručený, odporúčame preto napísať znova.

VSTUPNÉ / voľné sedenia
* v predpredaji a na rezervácie 7 eur
* na mieste 9 eur

= = = = = = = = = = = = =

MESIAC A MAGNÓLIE /
Komédiu napísal Ron Hutchinson, ktorý takto vysvetľuje, prečo ho inšpirovalo práve zákulisie vzniku Odviate vetrom: „Odviate vetrom je nesporne najúspešnejší film všetkých čias, ale keď v roku 1936 popredný hollywoodsky producent David O. Selznick kúpil práva na román Margaret Mitchellovej, kúpil si tým aj svoju nočnú moru.“

Vtedajšia verejnosť totiž odchádzala z kín pri filmoch, ktoré zobrazovali občiansku vojnu; Selznickov svokor Louis B. Mayer využil situáciu a na pôžičku pre začatie produkcie uvalil pre Selznicka paralyzujúce podmienky. Navyše pre problémy s obsadením titulnej roly Scarlett O’Harovej sa stal Sezlnick terčom kabaretných vtipov a najstrašnejšie zo všetkého bolo, že až 17 spisovateľov-scenáristov vrátane F. Scotta Fitzgeralda nedokázalo dodať taký scenár, aký by si želal.

Selznick sa však v súlade s dobrodružnou tradíciou Hollywoodu nevzdával. Tri týždne pred začiatkom nakrúcania vyhodil režiséra Georgea Cukora, zastavil celú produkciu, čo sa opisovalo ako „šialenstvo 39-ročného génia“. Najal nového režiséra aj nového scenáristu…

= = = = = = = = = = = = =

Predstavenie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Mediálni partneri: trnava-live.sk, Trnavský Hlas, Mesto Trnava, MY Trnava, Trnavské Rádio.

Miesto konania podujatia: Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava, Trnava
Dátum začiatku podujatia: 16. Marca 2018 19:00
Dátum ukončenia podujatia: 16. Marca 2018 21:00
Pravdepodobné súradnice: 48.3789N 17.5866E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Divadlo Kontra: Mesiac a magnólie

Meno organizátora: Malý Berlín
Fotografie
Podobné podujatia