Divoké jedlé rastliny - prechádzka a ukážka Košice

Podujatie Košice

Divoké jedlé rastliny - prechádzka a ukážka Košice
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy, Varenie, Gastronómia
Ďalšie podujatia v meste Košice

Divoké jedlé rastliny - prechádzka a ukážka Košice

Chcete sa dozvedieť, čo všetko môžete jesť v prírode vôkol nás?
Príďte na spoločnú prechádzku a spolu sa napasieme na lúkach a v lese. Ukážem, ktoré rastliny môžme jesť na surovo, ktoré skôr po uvarení a ktoré sú jedovaté.
Viete ktoré stromy majú jedlé listy a kvety, a ktoré ich majú práve naopak jedovaté? Viete, že už začiatkom apríla nájdeme prvé vynikajúce plody na našich stromoch?
Viete, ktoré z "burín" sú najchutnejšie a ako si ich nezameniť s podobnými jedovatými rastlinami?
Príďte a na všetky otázky dostanete odpoveď.

Jar je najlepším obdobím na zapojenie mladých čerstvých zelených rastlín do nášho jedálnička. Je to čas, keď nám ešte v záhradke zelenina nerastie, navyše nie každý má záhradku, ale príroda nám už od skorej jari ponúka množstvo vynikajúcich jedlých rastlín. Navyše všetko zadarmo, len treba vedieť, čo zbierať. Sú to zároveň jedny z najliečivejších rastlín, takže ako vravel Hipokrates: „Nech je jedlo Vaším liekom a lieky nech sú Vašim jedlom.“ (samozrejme lieky v zmysle "liečivé rastliny").

Kde?
Presne miesto pošlem po prihlásení

Kedy?
12.máj o 15 poobede

Cena
Dobrovoľny príspevok - Vy sami môžete darovať lektorovi koľko budete chcieť a tak rozvíjať svoju štedrosť. Dobrý príspevok je 15-40 eur

Pár slov o lektorovi:

Ing. Bartek Dobrodej Krzewiński - Poliak, etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva, napísal o nich aj diplomovku, 6 rokov robí prednášky, kurzy, semináre, víkendovky na Slovensku, momentálne dokončuje knihu a verí, že ju vydá v júni.
Po precestovaní 50 krajín pred 7 rokmi prišiel na Slovensko a zamiloval sa do tejto nádhernej krajiny. Desať rokov strávil v škandinávskej tajge, ktorú nosí stále v srdci, až jedného dňa v tajge pochopil, že jeho poslaním je spájať ľudí so svetom prírody a že má prísť a učiť o bylinkách na Slovensko. Tu stretol aj svoju ženu, majú spolu 2 nádherné dcérky. Žijú zatiaľ na Liptove, ale chystajú sa vrátiť do Zaježovej.

Prihlášky a otázky:

info@divoke.sk, 0950455769,

Nedeľa 12. mája 2019 o 15:00 – 18:00

Fotografie
Podobné podujatia