Dožinky 2022

Podujatie Trebišov

Dožinky 2022

Program začne o14.00 hod. spanilou jazdou historických ale i nových traktorov mestom Trebišov. Na pódiu v parku kaštieľa o 15.00 hod. predvedie Divadlo G z Trebišova zinscenovaný príbeh osláv Dožiniek za čias Andrássyovcov. Atmosféru dotvoria folklórne skupiny Trebišovská Orgonina a Parobci z Dvorianok.

O 16.00 hod. vystúpi folklórny súbor Borievka z Košíc. Oceníme najúspešnejších jednotlivcov a kolektívy krajských a celoslovenských prehliadok a súťaží za rok 2022 a vyhodnotíme súťaž o najkrajší dožinkový veniec.

O 17:30 hod. vystúpi hudobná skupina Mitoda z Trebišova, po ktorej vylosujeme tombolu. Záverečné vystúpenie bude patriť Samuelovi Tomečekovi a jeho kapele.

V areáli parku si návštevníci môžu prezrieť jednotlivé kroky, ktoré predchádzajú príprave chleba – od mlátenia obilia, mletia zrna, prípravy cesta na chlieb až po finálne upečenie voňavého bochníka. Pochutnať si môžu na slivkovom lekvári, varenej zameške, hrubých lokšoch či tokajských kolačkoch a všetky dobroty zapiť tokajským vínom.

Veľkým lákadlom bude prezentácia tradičných remesiel. Azda najväčším unikátom bude splietací stroj z 19. storočia, na ktorom si návštevníci môžu sami vyskúšať upliesť lano.

Na mieste prebehne výstava prác zo súťaže o Dožinkový veniec a trh s ručne vyrábanými výrobkami Zlaté ručičky. Prekvapením bude interaktívna drevorezba Cesta k sebe - Tancuj v drevenom objatí.

Zabaviť sa môžete zážitkovou jazdou na historickom traktore s vlečkou a prezentáciou historických traktorov.
Nebude chýbať ani prehliadka kaštieľa ochutnávka lokálnych dobrôt.

Vstupné na podujatie je 4 €.
Zvýhodnené vstupné: prehliadka kaštieľa + dožinky 6 €.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia