Duchovné cvičenia pre rozvedených

Podujatie Nitra

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy
Ďalšie podujatia v meste Nitra

Duchovné cvičenia pre rozvedených

Rozvedení veriaci žijú často s hlbokým zranením, ktoré sa podobá traume pri smrti blízkej osoby. Podobne ako rozchod zaľúbených je často veľkou traumou a trvá dlho, kým sa rana zahojí, je to tak aj s rozvedenými. Niekedy sa zdá, že je tých rán veľmi veľa. Preto sa snažíme prijímať takýchto veriacich s láskou a porozumením. A v duchovných cvičeniach špeciálne pre nich im chceme poskytnúť nielen povzbudenie a prijatie ale ich aj podržať. Ako sa cítia v cirkevnom spoločenstve je veľmi ťažká otázka, najmä vtedy, ak ich účasť na jeho živote bola zredukovaná na prijímanie sviatostí a na účasť na nedeľnej svätej omši. Je často smutným konštatovaním, že ani farnosť, do ktorej patria ako hustá sieť medziľudských vzťahov je často len krásna teória a nie niečo praktické. Cirkev v posynodálnej exhortácii Familiaris cosortio hovorí, že rozvedení majú pokračovať v modlitbe a v účasti na živote farského spoločenstva, ktoré však má byť oveľa bohatšie, ako iba prijímanie sviatostí.

Ak si dokážete vytvoriť čas na takéto duchovné cvičenia, určite nájdete množstvo inšpirácie a odpovedí na to, čo v konkrétnej chvíli potrebujete.

Vedie: P. Ján Štefanec


27.01.2022 17:00 - 30.01.2022 13:30

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Perspektíva - ako základ maľby
Overené podujatiePerspektíva - ako základ maľby
Krajské osvetové stredisko, Nitra
Perspektíva - ako základ maľby
Overené podujatiePerspektíva - ako základ maľby
Krajské osvetové stredisko, Nitra
FILOZOFIA PRE ŽIVOT - Kurz pre rozvoj osobnosti
Overené podujatieFILOZOFIA PRE ŽIVOT - Kurz pre rozvoj osobnosti
Centrum Agathos, Osadná 15, Bratislava, Bratislava