Európska noc výskumníkov

Podujatie Banská Bystrica

Európska noc výskumníkov

Festival vedy Európska noc výskumníkov 2022 vám aj tento rok prinesie možnosť spoznať prácu obyčajných ľudí s neobyčajným povolaním – výskumníkov, vedcov a inovátorov. V Banskej Bystrici v nákupnom centre SC Europa pre vás budú v posledný septembrový piatok, 30.9.2022, pripravené interaktívne prezentácie, diskusie, workshopy a mnoho ďalších vstupov plných vedy i zábavy pre malých aj veľkých.

Tešiť sa môžete na zážitkové interakcie s vedcami a inovátormi v stánkoch, ako aj na zaujímavých hostí na hlavnom pódiu. Vedecké stánky budú zamerané na ochranu životného prostredia a zelené témy, no zároveň budú vedci a inovátori pripravení ponúknuť vám návod, ako sa zlepšovať v kritickom myslení a tak sa lepšie orientovať v (dez)informačnom chaose dnešného sveta.
Hlavný program sa nezaobíde bez kvízov a súťaží o zaujímavé a hodnotné ceny. Prostredníctvom zábavného a interaktívneho formátu budete môcť nazrieť za pomyselnú oponu vedeckého sveta a zoznámiť sa tak s neobyčajnými zázrakmi vedy.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia