Free Feeling | Výstava kresleného humoru

Podujatie Košice

Free Feeling | Výstava kresleného humoru
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web podujatia:
www.vymenniky.sk
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymennik@k13.sk
Svoju tvorbu v priestoroch Výmenníka Brigádnická odprezentujú na vernisáži 12. septembra o 10.00 výrazné osobnosti svetového kresleného humoru – Constantin Sunnerberg, Pawel Kuczynski , Luka Lagator, Otto Lothar, Alessandro Gatto, Angel Boligan, ale aj ich slovenskí kolegovia: Rasťo Visokai, Bobo Pernecký, Miroslav Barvičák a Radoslav Repický. Mimochodom posledných štyroch menovaných budete môcť na otvorení výstavy osobne stretnúť aj vyspovedať.

Autori kresleného humoru patria medzi najslobodnejších ľudí na zemeguli. V svojej tvorbe vedia analyzovať zložité životné situácie, nachádzať kauzalitu medzi príčinou a jej dôsledkom a dokážu ju odovzdať iným ľuďom prostredníctvom svojich obrázkov. Mnohí  z nich však   zažili i zažívajú obavu, že ich sloboda je ohrozovaná administratívnym rozhodnutím alebo smrtiacou strelou a humor sa stáva obranou voči ohrozeniu i katarziou.

“Pocit slobody slova, myslenia  i konania vytvára rovnováhu, istoty a zodpovednosti pre jedinca i celú spoločnosť. Hľadanie a objavovanie slobody je spojené s putovaním po labyrintoch, ale očakávané šťastné vykročenie, môže byť aj krokom do prázdna a zrútením sa do priepasti,“ uvažuje Peter Rázus, manažér projektu z Prešovskej rozvojovej agentúry.

Spolupráca medzi slovenskými a nórskymi partnermi sa začala v roku 2016 kedy sa realizovala výstava reprezentatívnej výstavy tvorby slovenských autorov kresleného humoru a v Prešove to bola vernisáž  súťažných prác na tému Ženské práva a diskusné fóra s zástupcami mimovládnych organizáciami i študentmi. Arifur Rahman, editor internetového porálu tOOns MaG má so slobodou autentické skúsenosti. Z  rodného Bangladéšu bol nútený pre jednu svojich kresieb opustiť svoju krajinu a emigrovať do Nórska, ktorý sa stal jeho novým domovom.

Výstava bude vo Výmenníku Brigádnická sprístupnená do 12. októbra.

Sprístupnená bude nasledovne v pondelok až štvrtok v čase od 17.00 do 19.00 hod.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Rozhybkosti 2020
Rozhybkosti 2020
Kasárne Kulturpark, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Rozhybkosti 2020
Rozhybkosti 2020
Kasárne Kulturpark, Košice
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice