Free Feeling | Výstava kresleného humoru

Podujatie Košice

Free Feeling | Výstava kresleného humoru
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web podujatia:
www.vymenniky.sk
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymennik@k13.sk
Svoju tvorbu v priestoroch Výmenníka Brigádnická odprezentujú na vernisáži 12. septembra o 10.00 výrazné osobnosti svetového kresleného humoru – Constantin Sunnerberg, Pawel Kuczynski , Luka Lagator, Otto Lothar, Alessandro Gatto, Angel Boligan, ale aj ich slovenskí kolegovia: Rasťo Visokai, Bobo Pernecký, Miroslav Barvičák a Radoslav Repický. Mimochodom posledných štyroch menovaných budete môcť na otvorení výstavy osobne stretnúť aj vyspovedať.

Autori kresleného humoru patria medzi najslobodnejších ľudí na zemeguli. V svojej tvorbe vedia analyzovať zložité životné situácie, nachádzať kauzalitu medzi príčinou a jej dôsledkom a dokážu ju odovzdať iným ľuďom prostredníctvom svojich obrázkov. Mnohí  z nich však   zažili i zažívajú obavu, že ich sloboda je ohrozovaná administratívnym rozhodnutím alebo smrtiacou strelou a humor sa stáva obranou voči ohrozeniu i katarziou.

“Pocit slobody slova, myslenia  i konania vytvára rovnováhu, istoty a zodpovednosti pre jedinca i celú spoločnosť. Hľadanie a objavovanie slobody je spojené s putovaním po labyrintoch, ale očakávané šťastné vykročenie, môže byť aj krokom do prázdna a zrútením sa do priepasti,“ uvažuje Peter Rázus, manažér projektu z Prešovskej rozvojovej agentúry.

Spolupráca medzi slovenskými a nórskymi partnermi sa začala v roku 2016 kedy sa realizovala výstava reprezentatívnej výstavy tvorby slovenských autorov kresleného humoru a v Prešove to bola vernisáž  súťažných prác na tému Ženské práva a diskusné fóra s zástupcami mimovládnych organizáciami i študentmi. Arifur Rahman, editor internetového porálu tOOns MaG má so slobodou autentické skúsenosti. Z  rodného Bangladéšu bol nútený pre jednu svojich kresieb opustiť svoju krajinu a emigrovať do Nórska, ktorý sa stal jeho novým domovom.

Výstava bude vo Výmenníku Brigádnická sprístupnená do 12. októbra.

Sprístupnená bude nasledovne v pondelok až štvrtok v čase od 17.00 do 19.00 hod.


Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Košické Hanusove Dni 2019
Overené podujatieKošické Hanusove Dni 2019
FUGA-kultúrne centrum kresťanov, Košice
Otvorené manželstvo
Overené podujatieOtvorené manželstvo
Historická radnica, Košice
Viva Talent Festival (VTF20)
Overené podujatieViva Talent Festival (VTF20)
Historická radnica, Košice