Gazdovanie na Hriňovských lazoch 2017

Podujatie Hriňová

Gazdovanie na Hriňovských lazoch 2017
Pridať do môjho kalendára
Remeslá, Zvyky a tradície
Web organizátora:
www.hrinova.sk/
Ďalšie podujatia v meste Hriňová

Gazdovanie na Hriňovských lazoch

Festival (7. ročník) „Gazdovanie na hriňovských lazoch“ prezentuje ako sa voľakedy žilo na lazoch v Podpoľaní. Návštevníci sa môžu preniesť v čase a pozrieť si tradičnú hriňovskú svadbu, kotú budú viesť volské záprahy. Či aj vyskúšať, oranie s volmi, kosenie a mlátenie obilia, vyberanie zemiakov, bielenie plátna, prácu remeselníkov (fujarový dvor) a starých trhovníkov, syra, alebo zoznámiť sa s tradíciami a ľudovými zvykmi a obyčajami. V niekoľkých dvorov sa prezentuje tradičná kuchyňa so špecialitami našich starých mám, ale aj z Česka, Vajnor, Srbska a Kuby. Na festivale rezonuje aj folklór, ktorý má v Hriňovej veľkú tradíciu.
Kedysi bol Veľký Slanec a Malý Slanec. Malý Slanec, teraz len Slanec, sa nachádza na opačnom brehu Slatiny ako Podpoľanie. Obdivuje chrbát Poľany. Stačí z križovatky odbočiť smerom na Košútku a už kráčame cestou, ktorá sa tiahne celým údolím až do Veľkej jamy.

Miesto konania podujatia: Hrinova, Banská Bystrica Region, Slovakia, Hriňová
Dátum začiatku podujatia: 19. Augusta 2017 10:00
Dátum ukončenia podujatia: 19. Augusta 2017 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.5833N 19.5333E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Gazdovanie na Hriňovských lazoch

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Mesto Hriňová
Fotografie
Podobné podujatia