Hra ako cesta poznania

Podujatie Mojtín

Joga
Joga je nástrojom, ktorý umožňuje prehlbovať vnímanie. Učí nás chápať súvislosti, ktorými si prechádzame, a ich pôvod. Tým do nás vnáša svetlo, čiže vysvetlenie. Svetlo a jeho oheň spaľuje nečistoty a vedie nás vpred. Joga je cesta, na ktorej sme poznávateľom samej seba.

Božská hra
Celkové pôsobenie Vesmíru má svoje tajomstvá a zvláštnosti. Z určitej tradičnej perspektívy to možno vyjadriť ako Božská hra, na ktorej sa podielom zúčastňujeme aj my. Rovnako ako dochádza k neustálemu tvoreniu, tak aj my neustále odhaľujeme nové obzory. S túžbou, s vášňou po dobrodružstve a s ašpiráciou po poznaní odkrývame rúško tajov a zbadáme krásu a pravdu stvorenia. Každý moment nám ponúka niečo nevšedného a ojedinelého a postoj, kedy sa stávame božským hráčom, nám dáva šancu vnímať magické zákulisia.

Čo zažijeme počas týždňa:

♠ Pravidelné cvičenie hathajogycvicenie
Ranné cvičenie nás dynamizuje, povzbudzuje a zároveň ladí na nový deň. Predstavíme si tradičný štýl cvičenia ásan – telesných pozícií, pri ktorom pozorujeme prúdenie energií a aktiváciu určitých úrovňí našej bytosti a následne si uvedomíme účinky v podobe vznešených stavov a kryštalických emócií. Je to spôsob, ako sa naučiť byť vnímavý a citlivý na vnútorné vnemy a rozširovať vedomie.

Cvičenie si zopakujeme aj navečer pre vnútorný vzostup energii a vycibrenie.

♠ Tématické meditácie
V priebehu celého týždňa budeme prehlbovať schopnosť sa sústrediť do seba a s pokojnou mysľou uskutočňovať intenzívne a hlboké sebavnímanie. Taktiež program doplníme o meditácie – ukážky stavov, ktoré nám pomôžu pochopiť preberané témy nie logicky, ale intuitívne.

♠ Poznávanie hrou
Obdržíme recept pre život ako veľkolepú hru poznania.
♣ Tajomná sila. Keď veci berieme stereotypne, nastáva rutina a nuda. Keď v nich odhaľujeme čaro, čiže mágiu, oslní nás úžas nového objavu.
♣ Kreativita. Tvorivá energia je nekonečná a prináša nám netušené možnosti. Spontánnosť, hravosť, geniálne nápady a umenie sa vyjadriť.
♣ Odvaha. Hrdina je odvážny a hľadá dobrodružstvo, romantiku a nevšednosť. Čo je to vlastne dobrodružstvo?

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Mystérium škola jogy
Fotografie
Podobné podujatia