Ingrid Čaňová - Plstené etudy

Podujatie Detva

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
www.arteska.org
Ďalšie podujatia v meste Detva
Podrobnejšie informácie: info@arteska.org
Ingrid Čaňová

Autorka žije a pracuje vo Zvolene. Vyštudovala Lesnícku fakultu na Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene (dnes Technická Univerzita), kde sa po skončení štúdia zamestnala a doteraz pracuje na Lesníckej fakulte, Katedra fytológie. Ručným prácam sa venuje od detstva (šitie, háčkovanie, štrikovanie). Paličkovať začala od roku 1999, pričom v nasledujúcom roku sa stala členkou Klubu paličkovanej čipky, ktorý pracuje pri Podpolianskom osvetovom stredisku vo Zvolene. Svoju tvorbu s týmto klubom prezentuje na spoločných výstavách a celoslovenských paličkárskych podujatiach (2001 – Zvolen, 2002 – Kremnica, 2003 – Trenčín, Zvolen, 2005 – Zvolen, 2006 – Detva, Banská Bystrica, 2011 – Zvolen, 2017 – Veľký Krtíš, 2018 – Zvolen). Mala tri autorské výstavy (2004 – Cork City (Írsko), 2007 – Detva, 2008 – Zvolen).

Od roku 2016 sa autorka začala venovať tiež plsteniu, ktoré prezentuje na tejto výstave. V roku 2017 sa s plstenými šatami zúčastnila celoslovenskej súťaže neprofesionálnej textilnej tvorby „Textilná tvorba 2017“, ktoré organizovalo Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom. Za kolekciu bielych plstených šiat získala v skupine odev, odevný doplnok 2. cenu. V roku 2018 sa zúčastnila akcie zameranej na textilnú techniku arttex – umelecká tapiséria „Na vlnách vlny“, ktoré organizovalo Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko Veľký Krtíš. Vo svojej tvorbe sa venuje hlavne stvárneniu prírody a krajiny, pričom používa predovšetkým austrálske, novozélandské, juhoamerické ale i španielske, írske, mongolské, portugalské a naše druhy vĺn, občas kombinované s hodvábom a paličkovanou krajkou. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Dom umenia Arteska
Fotografie
Podobné podujatia
ZA TAJOMSTVAMI GLANZENBERGU!
Overené podujatieZA TAJOMSTVAMI GLANZENBERGU!
Glanzenberg, lokalita, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica
Koncert Horkýže Slíže
Overené podujatieKoncert Horkýže Slíže
Peterská Bašta, Svatopeterská 85, Hlohovec
Žiadny obrázok
Overené podujatieVínožúr
Kultúrne centrum Bojnice, Bojnice
ZA TAJOMSTVAMI GLANZENBERGU!
Overené podujatieZA TAJOMSTVAMI GLANZENBERGU!
Glanzenberg, lokalita, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica