Ingrid Čaňová - Plstené etudy

Podujatie Detva

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
www.arteska.org
Ďalšie podujatia v meste Detva
Podrobnejšie informácie: info@arteska.org
Ingrid Čaňová

Autorka žije a pracuje vo Zvolene. Vyštudovala Lesnícku fakultu na Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene (dnes Technická Univerzita), kde sa po skončení štúdia zamestnala a doteraz pracuje na Lesníckej fakulte, Katedra fytológie. Ručným prácam sa venuje od detstva (šitie, háčkovanie, štrikovanie). Paličkovať začala od roku 1999, pričom v nasledujúcom roku sa stala členkou Klubu paličkovanej čipky, ktorý pracuje pri Podpolianskom osvetovom stredisku vo Zvolene. Svoju tvorbu s týmto klubom prezentuje na spoločných výstavách a celoslovenských paličkárskych podujatiach (2001 – Zvolen, 2002 – Kremnica, 2003 – Trenčín, Zvolen, 2005 – Zvolen, 2006 – Detva, Banská Bystrica, 2011 – Zvolen, 2017 – Veľký Krtíš, 2018 – Zvolen). Mala tri autorské výstavy (2004 – Cork City (Írsko), 2007 – Detva, 2008 – Zvolen).

Od roku 2016 sa autorka začala venovať tiež plsteniu, ktoré prezentuje na tejto výstave. V roku 2017 sa s plstenými šatami zúčastnila celoslovenskej súťaže neprofesionálnej textilnej tvorby „Textilná tvorba 2017“, ktoré organizovalo Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom. Za kolekciu bielych plstených šiat získala v skupine odev, odevný doplnok 2. cenu. V roku 2018 sa zúčastnila akcie zameranej na textilnú techniku arttex – umelecká tapiséria „Na vlnách vlny“, ktoré organizovalo Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko Veľký Krtíš. Vo svojej tvorbe sa venuje hlavne stvárneniu prírody a krajiny, pričom používa predovšetkým austrálske, novozélandské, juhoamerické ale i španielske, írske, mongolské, portugalské a naše druhy vĺn, občas kombinované s hodvábom a paličkovanou krajkou. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Dom umenia Arteska
Fotografie
Podobné podujatia