Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru (Bábková Žilina 2017)

Podujatie Žilina

Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru (Bábková Žilina 2017)

Dezorzovo lútkové divadlo

Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru

(vhodné pre diváka od 18 rokov)

Cena lístka 5 eur / 3 eurá zľavnený
kupuj online tu
http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11047/dezorzovo-lutkove-divadlo-jan-osik-a-pomstitel-s-fujaru

Tajomný zbojník, ikona a rebel slovenského folklóru, prichádza na pódium Kabinetu bábkového umenia v dramatickom spracovaní známeho slovenského básnika, spisovateľa a scenáristu Agda Bavi Paina, ktorý oživil slávneho zbojníka v krvavom upírskom príbehu.

Nesmrteľnú históriu kultového zbojníka vykresľuje ako epickú moralitu triafajúc pero básnika do sfér moderného sveta ohrozeného rôznymi apokalyptickými víziami egocentrických vládcov a náboženských fanatikov.

Tajomný rebel bez minulosti prichádza do pochmúrnej krajiny poddaných, aby ozbíjal bohatú a bezcitnú oligarchiu. Jeho hrôzostrašné tajomstvo je ukryté hlboko pod zmrzačenou hrudou chudobnej krajiny a vychádza na povrh postupne, zahalené v nepreniknuteľnej hmle, ofŕkané krvou nevinných.

Nesmrteľný príbeh národnej rebélie je podaný ako epický western, ktorého estetika iba potvrdzuje výnimočnosť Dezorzovho lútkového divadla na slovenskej divadelnej scéne. Milovníci bábkového divadla sa môžu tešiť na krutú spoločenskú satiru súčasných spoločenských neduchov, absurdných politických rozhodnutí a nezmyselných náboženských konfliktov.

Pod vedením principála Gejzu Dezorza prináša divadlo výsostne aktuálne, dobrodružné, komediálne predstavenie plné strhujúcej akcie aj zábavy v nezameniteľnom výtvarnom šate a v nevšednom, pre túto divadelnú kompániu veľmi typickom, inscenačnom jazyku.

Autorom výtvarnej scény a unikátnych marionet je dvorný scénograf divadla Von Dubravay. Výnimočnú scénickú hudbu vytvorila žiarivá hviezda slovenskej elektronickej hudby, mladý hudobník Stroon.

Krvavý osud zbojníka, jeho popletenej bandy a jeho tragickej lásky stvárnia známi slovenskí herci a stáli členovia divadla Alexander Maďar, Kamil Kollárik, Hera Turban a Marián Mitaš.

Predstavenie trvá 60 minút

Miesto konania podujatia: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3, Žilina
Vstupenky: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11047/dezorzovo-lutkove-divadlo-jan-osik-a-pomstitel-s-fujaru
Dátum začiatku podujatia: 18. Mája 2017 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 18. Mája 2017 22:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2184N 18.731E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ján Ošík a Pomstiteľ s fujaru (Bábková Žilina 2017)

Fotografie
Podobné podujatia