Jaromír Nohavica a hostia

Podujatie Rimavská Sobota

Jaromír Nohavica a hostia

Pozývame Vás na nami dlhoočakávaný koncert významného českého folkového pesničkára a osobitého speváka JAROMÍRA NOHAVICU v Rimavskej Sobote. So svojimi hosťami, vynikajúcimi muzikantmi Robertom Kuśmierskim (PL) a Pavlom Plankou (CZ) nás budú zabávať v nedeľu, 10. 10. o 19.30 hod. v divadelnej sále DK. Vstupné: 26€ / 28€ podľa sedenia.

Jaromír Nohavica hral počas svojej kariéry s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch. Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Mária Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku.

Jaromír Nohavica sa ako prvý český pesničkár stal nositeľom ceny Premio Tenco, ktorú už niekoľko desaťročí udeľujú v rámci Festivalu autorských piesní v talianskom San Remu. Pridal sa tak k interpretom zvučných mien ako sú Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava alebo Leonard Cohen, ktorí získali toto ocenenie v minulosti.
Zákaz vstupu deťom do 15 rokov !!!

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Kabát tour 2021
Overené podujatieKabát tour 2021
Zimný štadión, Zvolen
Jozef Hollý TOUR 2021 - Banská Bystrica
Overené podujatieJozef Hollý TOUR 2021 - Banská Bystrica
Aula Beliana UMB, Banská Bystrica
Žiadny obrázok
Overené podujatieVianočné galakoncerty La Gioia v sprievode Simple Lounge Quartet
Evanjelický kostol, Lazovná ul., Banská Bystrica
Peter Lipa a AMC trio
Overené podujatiePeter Lipa a AMC trio
Aula SZU, Banská Bystrica
Abba Slovakia Tour 2021
Overené podujatieAbba Slovakia Tour 2021
Dom odborov Strojár, Martin
KABÁT TOUR 2021
Overené podujatieKABÁT TOUR 2021
Zimný štadión, Poprad