Jogošíkova 15-tka a 7-mička 2018

Podujatie Zázrivá

Jogošíkova 15-tka a 7-mička 2018
Pridať do môjho kalendára
Bežecké podujatia, Športové podujatia
Web organizátora:
www.kolibaujogosika.sk
Ďalšie podujatia v meste Zázrivá

Jogošíkova 15-tka a 7-mička

Pretekať v horskom prostredí môže každý. V sviatkový utorok vám v rámci nášho trojdňového podujatia Jogošíkovô pobehaňä 2018, ktoré sa koná ako sprievodná akcia peckového outdoorového festivalu Zázrivská Inverzia 2018, ponúkame dve trate, z ktorých budú mať radosť bežci rôznych úrovní. 15-tka najmä svojim profilom preverí aj zdatnejších bežcov a 7-mička neurazí ani tých, čo to berú celé rekreačne :)

Na našu 15-kilometrovú trasu sme dostali minulý rok skvelé ohlasy. Nedivíme sa – je to vskutku krásny výtvor prírody, ktorej patrí všetka chváľa. My sme ju len objavili a ponúkli vám naše obľúbené bežecké kolečko. Po traverze Pálenicou, z ktorej vidíte celé malé kolečko Jogošíkovej 7-mičky ako na dlani, sa vyšplháte až na úpätie kopca Púpov, odkiaľ sa vám už otvorí výhľad na krásnu Malú Fatru i Kubínsku hoľu. Pri dobrom počasí z tohto bodu dovidíte až na zasnežené Západné Tatry. Ešte jeden krátky stupáčik a už nasleduje príjemný zbeh k salašu v sedle Rovnej hory. Odtiaľ sa opäť vyšplháte pomedzi ovečky na lúky, ktoré už budú toho času hádam nádherne rozkvitnuté. Prebeh nimi bol highlightom nejedného pretekára. Po lúkach začne prituhovať a šťavnatým off-trailom sa prederiete k ďalšej občerstvovačke – občerstvovačke s tým najkrajším výhľadom. Nasleduje výbeh do sedla Príslop nad Bielou, kde budete doslova Malému Rozsutcu pozerať na päty. Ešte jedno výživne polkolečko okolo kopca Medvedia skala (názov nedostal náhodne

Miesto konania podujatia: Koliba u Jogošíka, Demkovská 7, Zázrivá
Dátum začiatku podujatia: 8. Mája 2018 10:00
Dátum ukončenia podujatia: 8. Mája 2018 13:00
Pravdepodobné súradnice: 49.2672N 19.1178E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Jogošíkova 15-tka a 7-mička

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Koliba u Jogošíka
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.