Klamstvo

Podujatie Bratislava

Klamstvo

Komédia o milosrdnej lži a nemilosrdnej pravde. V hlavných úlohách s Emíliou Vášáryovou a Milanom Kňažkom.

Klamstvo
Je klamstvo nevinné? Dokáže pravda ublížiť a lož poslúžiť? Kde končí pravda a začína klamstvo budú hľadať dva manželské páry, ktoré sa stretnú pri spoločnej večeri. Je lepšie povedať svojej najlepšej priateľke, že jej muž sa bozkával s inou, alebo ostať radšej ticho. A čo to napovie o samotnej pravde, priateľstve a vlastnom manželstve? Dva mantinely nemilosrdnej pravdy a milosrdnej lži, medzi ktorými sa odohráva život každého človeka. Na morálnu dilemu však treba hľadieť s humorom, ktorý poodhalí viac, ako hlavní hrdinovia čakajú. V manželskej komédii sa predstavia Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun. Hru skvelého francúzskeho autora Floriana Zellera režíroval Eduard Kudláč a scénu a kostýmy pripravila Eva Kudláčová Rácová. Réžia: Eduard Kudlá Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková, Peter Šimun/Juraj Ďurdiak Dĺžka predstavenia: 115 minút Emília Vášáryová zaslúžilou umelkyňou a stálou členkou činohry SND, hosťuje v Štúdiu L+S, divadle Aréna či pražských divadlách. Je držiteľkou mnohých slovenských a medzinárodných ocenení. V posledných rokoch účinkovala vo filmoch Václav, Eva Nová a Čiara. Milan Kňažko hosťuje nielen na bratislavskej divadelnej scéne v Štúdiu L&S či GUnaGU, ale aj u našich západných susedov. Je držiteľom mnohých slovenských a zahraničných ocenení. V posledných rokoch účinkoval v seriáloch Kriminálka Staré Mesto, Stopy života či Za sklom. Gabriela Škrabáková účinkovala v niekoľkých slovenských divadlách - v SND, na Novej Scéne, v divadle Astorka Korzo ´90, Divadle Andreja Bagara, GUnaGU, či v divadle West. Hrala v niekoľkých slovenských filmoch, na televíznych obrazovkách sa objavila v seriáli Panelák. Peter Šimun je stálym členom divadla Astorka Korzo ´90. V roku 2005 získal ocenenie Dosky. Účinkoval vo filmoch Na krásnom modrom Dunaji, Rivers of Babylon, Nejasná správa o konci sveta a mnohých ďalších.

Štúdio L + S v stupni „Monitoring“ (zelená farba) umožní vstup na predstavenie všetkým divákom bez obmedzenia. V stupni „Ostražitosť“ (oranžová farba), v I. stupni ohrozenia (červená farba) a v II. stupni ohrozenia (bordová farba), umožní vstup na predstavenia v Bratislave len plne zaočkovaným divákom, ktorí sa pred vstupom preukážu dokladom o kompletnom zaočkovaní, certifikátom v digitálnej alebo papierovej forme.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
PYŽAMO PRE ŠIESTICH
Overené podujatiePYŽAMO PRE ŠIESTICH
Stredisko kultúry BNM, Bratislava
Hups! 12.12.2021
Overené podujatieHups! 12.12.2021
Divadlo GUnaGU, Bratislava
Sylvia
Overené podujatieSylvia
Dom kultúry Ružinov, Bratislava
TRI LETUŠKY V PARÍŽI
Overené podujatieTRI LETUŠKY V PARÍŽI
Stredisko kultúry BNM, Bratislava
SPEV KOHÚTA
Overené podujatieSPEV KOHÚTA
Radošinské naivné divadlo, Bratislava
YOUTUBERI
Overené podujatieYOUTUBERI
Divadlo GUnaGU, Bratislava