Knižný klub Paľikerav | Beseda s Markom E. Pochom

Podujatie Košice

Knižný klub Paľikerav | Beseda s Markom E. Pochom
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Prednášky, besedy, kurzy, Stretnutia a zrazy
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Mark E. Pocha (*1981) pochádza z Komárna. Po promóciách vystriedal niekoľko zamestnaní, až skončil ako Charles Manson československej literárnej scény. Je autorom explicitných hororových poviedok, románu Krajina kanibalov (2016, Vydavateľstvo Hydra, editor antológií (Kniha bolesti, Na hroby, Zombie apokalypsa) a dekadentný facebookový umelec.

S literárnou fantastikou autorsky intenzívnejšie koketuje od r. 2008, kedy sa jeho prvá poviedka umiestnila vo finále súťaže Ježíšku, já chci plamenomet. Nasledovali ďalšie a ďalšie poviedky, ktoré sa dostali do TOP 5 v každej významnejšej českej a slovenskej literárnej súťaži. Mnohé z textov boli uverejnené v antológiách a časopisoch ako PEVNOST či XB1.

V spriemerovanej tabuľke najúspešnejších 344 českých a slovenských súťažiacich autorov sa autor za roky 2008-2015 umiestnil v prvej dvadsiatke

V roku 2016 ho slovenský Fandom nominoval na medzinárodnú cenu European science fiction society (Encouragement Award).

V roku 2017 mu vyšiel napínavý sci-fi horor Kontakt: Záhuba prichádza z nebies.

Viac zistíš vo facebookovej udalosti: Beseda s autorom Markom E. Pochom.

Knižný klub Paľikerav sa pomocou stretnutí snaží motivovať mladých ľudí k čítaniu a vzdelávaniu sa pomocou beletrie. Študenti základných a stredných škôl natáčajú o každej prečítanej knihe videorecenzie a odporúčajú vrstovníkom, čo si prečítať.


Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia