Korben Dallas na Mičinskom pitvore

Podujatie Horná Mičiná

Korben Dallas na Mičinskom pitvore

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Jej debutový album Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Výraznejšie sa kapela presadila s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko Records. Kapela natočila klipy k trom skladbám z albumu: Otec, Zlatý jeleň a Beh. Karnevalová vrana sa dostala na prvú priečku v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify, a na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V októbri 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica, najnovším albumom je Stredovek (2017).

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia_FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom. V Česku aj na Slovensku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, s Janou Kirschner nahrali pieseň Spolu. Na festivale Viva Musica! a neskôr aj na festivale Pohoda sa predstavili v sprievode symfonického orchestra. Projekt Korben Dallas Symphony bol zaznamenaný aj na albume Kam ideme (2015), na ktorom v skladbe Sen hosťuje aj Aneta Langerová. Kapela si zahrala na mnohých popredných slovenských a českých festivaloch, ako sú napr. Pohoda, Colours of Ostrava, Rock for People alebo Grape
Členovia kapely:
Juraj Benetin, Lukáš Fila, Ozo Guttler, feat. Luboslav Petruška
Vstupné: 10.- EUR

Miesto konania podujatia: Horna Micina, Banská Bystrica Region, Slovakia, Horná Mičiná
Vstupenky: http://www.micinskypitvor.sk/rezervacia-vstupeniek/
Dátum začiatku podujatia: 17. Júna 2017 21:00
Dátum ukončenia podujatia: 17. Júna 2017 22:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7N 19.2167E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Korben Dallas na Mičinskom pitvore

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieFestival STREDOVEK.SK
Bzovík opevnený kláštor, Bzovík
Indický festival
Indický festival
RESIDENCE HOTEL ****, Donovaly
Richard Müller - Leto 2020
Richard Müller - Leto 2020
Amfiteáter, Banská Štiavnica
Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
Art café, Banská Štiavnica
Koncert Dalibor JANDA
Overené podujatieKoncert Dalibor JANDA
Zámocký hotel Galicia Nueva, Halič