LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD SV. MARTINA 2019

Podujatie Ružomberok

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD SV. MARTINA 2019
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Podujatia pre deti
Ďalšie podujatia v meste Ružomberok

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD SV. MARTINA 2019

Lampiónový sprievod sv. Martina je tradičným ružomberským podujatím pre jednotlivcov, páry či rodiny s deťmi.

V piatok 8. novembra 2019 zaplní ulice mesta už po deviaty krát. Mesto Ružomberok v spolupráci s Galériou Ľudovíta Fullu tento rok ponúka záujemcom možnosť vyrobiť si vlastný lampión.

„Pre všetky šikovné ruky sme v spolupráci s Mestom Ružomberok pripravili hneď dve tvorivé dielne - 2. novembra 2019 Ručne stručne: makramé lampión a 6.novembra 2019 Famíliart špeciál s názvom Fullampión,“ hovorí Zuzana Gažíková - riaditeľka Galérie Ľ. Fullu v Ružomberku. Vlastný lampión, nielen na Fullove motívy, si môžu rodiny s deťmi vyrobiť priamo v galérii.

„Už tradične sme pre spoluprácu oslovili všetky materské a základné školy v meste, a preto veríme, že aj tento rok bude sprievod obohatený o jedinečné dielka. Napríklad v ZŠ Černová budú deti vyrábať lampióny papierové, v Liptovskom múzeu šikovné ruky vyrobili lampióny z rôznych recyklovaných materiálov a žiaci výtvarného odboru ZUŠ Ľ. Fullu vyrobené dielka vystavia priamo na podujatí v Parku Š. N. Hýroša,“ nadšene hovorí Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

Zraz lampiónových nadšencov bude 8. novembra o 16:30 v Parku Š.N.Hýroša. Úvod bude patriť divadielku pre deti s názvom Láskavý Martin v réžii literárno - dramatického odboru ZUŠ Ľ. Fullu a potom sa sprievod pohne do ulíc po trase: Park Š.N.Hýroša, krátko po Mostovej, Veľkým Závozom  k mestskej radnici, Malým Závozom, po ulici Podhora a Mostová, späť do parku. „Veríme, že pocit radosti, šťastia a spolupatričnosti naplní aspoň na chvíľu každého z nás,“ dopĺňa za radnicu Gabriela Demčáková.

Sprievod je pomenovaný po  dobrodincovi sv. Martinovi, ktorý svoju pomoc venoval predovšetkým ľuďom v núdzi, a preto je dobrým zvykom, že súčasťou lampiónového sprievodu je aj benefičná aktivita, tento rok  s názvom Pomôžme s pocitom domova.

„Pripravujeme zbierku čistej a nepoškodenej posteľnej bielizne, utierok i uterákov, ale najmä drogérie. Pomôže aj maličkosť - šampóny vlasové i telové, holiace veci, hygienický materiál pre ženy, mydlá, prášky na pranie i na riad, zubné kefky, pasty a podobne, ktoré prinesieme do parku pred sprievodom. Pomoc nasmerujeme pre zariadenie sociálnych služieb Útulok Ružomberok. Veríme, že nezostaneme ľahostajní a pomôžeme núdznym. Za všetko vopred ďakujeme,“ uvádza Andrea Dobošová - predsedníčka Materského centra Nevedko, ktoré zbierku organizuje.

Podujatie financuje a organizuje Mesto Ružomberok, sprievodné podujatia zabezpečujú Materské centrum Nevedko, Galéria Ľ. Fullu, ZUŠ Ľ. Fullu a ďalší partneri.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Historická radnica, Košice
Lordi
Overené podujatieLordi
Dom kultúry, Trnava
FK Kassandra: Corpus Christi
Overené podujatieFK Kassandra: Corpus Christi
Ži:va, Bánovce nad Bebravou, Bánovce nad Bebravou