Letecké múzeum Bratislava

Podujatie Bratislava

Áno, je to tak, máme nové Letecké múzeum. Otvorené je každý víkend od  4. 6. 2016 v Bratislave na Vajnorskej 135. Nie sú tam síce dopravné lietadlá, ani neuvidíte bojové lietadlá našej armády, ale začína zaujímavou zbierkou malých lietadiel. Uvidíte vírnik, alebo jednosedadlový vrtuľník, závesný klzák a aj celodrevený hornoplošník.. A vrtulníky môžete vidieť hneď dva, postavené na Slovensku ako „homebuilt helicopter“, teda doma postavené. Alebo malý vrtulník s náporovými motormi na konci rotorových listov.
Zaujímavá je aj replika historického hornoplošníka Demoseile z roku 1906. Replika je mladšia, asi z roku 1992. Bola postavená v Bratislave a tak v bratislavskom múzeu má svoje miesto. S vedľa postaveným moderným lietadlom typu Straton si tak môžete porovnať napr. dnešný spôsob riadenia krídielkami a v minulosti použité zakrivenie koncov krídiel. 
V múzeu je toho viac. Padáky, závesné klzáky, motory, zaujímavé informácie. Tak sa príďte pozrieť. otvorené je od 10:00 do 17:00 a dostanete sa do múzea aj MHD, zastávka Jurajov dvor.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Milan Holeša
Fotografie
Podobné podujatia