Letný filmový festival 4 živly

Podujatie Banská Štiavnica

Letný filmový festival 4 živly

4 živly ponúkajú:
– bohatý program, zastrešený každoročne inou témou, – hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne, – premietania v kine, na amfiteátri, na zámku a v iných zaujímavých priestoroch, – workshopy, masterclassy, prezentácie, koncerty, večerné párty, – Detské 4 živly – program pre deti a ich rodičov, – unikátnu letnú atmosféru mesta Banská Štiavnica!

Letný filmový festival 4 živly patrí medzi najstaršie slovenské filmové podujatia. Každoročne ponúka bohatý program, zastrešený jednou témou, ktorej zodpovedá jeho programová dramaturgia, ktorá spája hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne, aby vďaka nim umožnila publiku nazrieť na tému z čo najväčšieho množstva uhlov pohľadu. Filmové projekcie prináša podujatie na viaceré netradičné miesta – okrem banskoštiavnického Kina Akademik či Amfiteátra, sú obľúbenými aj každoročné premietania na nádvorí Starého zámku alebo, v Botanickej záhrade, alebo na niektorom z ďalších unikátnych miest Banskej Štiavnice.

Okrem filmového programu ponúkajú 4 živly aj množstvo sprievodných podujatí zameraných na neformálne vzdelávanie. Hostia z radov filmárov a filmových teoretikov pripravujú master classy, komentované projekcie či prezentácie. Festival sa však stal tiež platformou pre viacero projektov audiovizuálneho i výtvarného umenia, alebo miestom obľúbených koncertov a večerných párty.

Súčasťou Letného filmového festivalu 4 živly je aj program pre deti – Detské 4 živly, ktoré ponúkajú okrem premietaní kvalitných detských filmov aj workshopy a tvorivé dielne.

Viac informácií včas na http://www.4zivly.sk/.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieFestival Sitnoblues pokračuje...
Počúvadlianske jazero, Banská Štiavnica
Žiadny obrázok
Overené podujatieZvuk for Štiavnica
Centrum mesta, Banská Štiavnica
Festival N:ear
Overené podujatieFestival N:ear
KC Eleuzína, Banská Štiavnica
CORONA OPEN FEST
Overené podujatieCORONA OPEN FEST
Amfiteáter, Banská Bystrica
AMFIK OPEN FEST 2022
Overené podujatieAMFIK OPEN FEST 2022
Amfiteáter, Banská Bystrica