MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V CESTNEJ CYKLISTIKE MLÁDEŽE

Podujatie Bánovce nad Bebravou

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V CESTNEJ CYKLISTIKE MLÁDEŽE

Je tomu už viac ako 13 mesiacov, čo najlepší česko-slovenskí cyklisti bojovali v našom regióne o dresy národných majstrov. Časť trate, na ktorej svoje umenie predvádzali Peter Sagan či Zdeňek Štybar, si 14. augusta prejdú i mladí cyklisti. Pre nich xRoad Bánovce pripraví majstrovstvá Slovenska mládeže. O dresy národných šampiónov v kategóriách, mladších a starších žiakov, kadetov, kadetiek a mužov do 23 rokov, sa začne bojovať 13. augusta časovkou. Nasledujúci deň sú na programe preteky.
V piatok 12. augusta sa bude v našom meste konať večerné kritérium, ktoré sa pôjde za úplne uzavretej premávky, tak isto aj v sobotu časovka. V nedeľu sa bude dať prejsť, ale len v smere pretekov, nie do protismeru, za policajným autom so šachovnicovou zástavou, ktoré bude označovať koniec pelotónu. Preto by aj touto cestou organizátori prosia občanov nášho mesta, ale i dedín, cez ktoré sa preteky pôjdu, aby dodržiavali pokyny príslušníkov PZ ako i dobrovoľníkov, a tak prispeli k bezpečnému priebehu pretekov. V meste povedie trať okruhom cez ulice: J. Matušku, Sládkovičovu ulicu, K nemocnici. V sobotu sa na časovke popasujú najmladší cyklisti a cyklistky s traťou dlhou 5 km, starší žiaci a kadetky majú trať dlhú 10,3 km, kadeti absolvujú trať dlhú 15 km a v kategórii muži U23 budú mať trať dlhú 30 km. V nedeľu na pretekárov v kategórii kadeti čaká 94 km dlhá trať, starších žiakov a kadetky 47 km a najmlad- ší majú jeden okruh 23,5 km dlhý. Spojená kategória muži Elite, U23 a juniori budú mať trať dlhú 147,5 km. V nedeľu pôjdu cyklisti cez obce: Podlužany - De- žerice – Horňany - Bobot - Motešice - Krásna Ves - Timoradza - Podlužany.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieČasovka na Bradlo, Memoriál Jána Noska
Námestie gen. M. R. Štefánika, Brezová pod Bradlom
TRAKTORMÁNIA MAŇA
Overené podujatieTRAKTORMÁNIA MAŇA
Areál futbalového ihriska, Maňa
Draždiak cup 2022
Overené podujatieDraždiak cup 2022
Beach Draždiak, Bratislava
Od Tatier k Dunaju 2022
Overené podujatieOd Tatier k Dunaju 2022
Jasná, Demänovská Dolina