MARIÁN VARGA 70 + 5

Podujatie Skalica

MARIÁN VARGA 70 + 5

MARIÁN VARGA 70 + 5 – spomienkový koncert k nedožitým narodeninám

Svoje sedemdesiate narodeniny oslávil Marián Varga spolu s ďalšími umelcami mohutným koncertom v bratislavskom Istropolise. Sedemdesiatich prvých sa už bohužiaľ nedožil. Táto smutná skutočnosť viedla jeho priateľov k založeniu tradície Vargovských koncertov v Skalici, meste kde sa narodil a kde je aj pochovaný. Ten prvý z 29.1. 2018, ktorému dominovali Iva Bittová a Monika Potokárová zanechal v divákoch neopakovateľný zážitok. Potom, v rámci ďalších pokračovaní tohto projektu účinkovali v Jezuitskom kostole sv. Františka Xaverského Moyzesovo kvarteto s Pavlom Hammelom spolu s jednou z najvýznamnejších mladých poľských klaviristiek a a elektronických improvizátoriek Joannou Dudou, skupina Longital, či nezvyčajné hudobné zoskupenie združené okolo speváčky Sisy Fehér s klaviristom Vladislavom Šarišským, violončelistom Jozefom Luptákom a trubkárom Oskarom Törökom. Tohoročné stretnutie je poctou jeho blízkych (synovca Jakuba Kudláča a Pjoniho - Jonatána Pastirčáka, syna jedného z Mariánovych najlepších priateľov) k jeho nedožitým 75 narodeninám. Spolu so speváčkou Evou Šuškovou, violončelistom Andrejom Gálom a herečkou Táňou Pauhofovou budú posúvať Mariánove hudobné témy do nových podôb.

Marián Varga po celý život miloval Skalicu, svoje rodné mesto. Je tu aj pochovaný. Organizátori preto pripravili pred koncertom pod názvom Vargova Skalica obhliadku tohto mimoriadne krásneho mesta pre všetkých návštevníkov koncertu

Vlastivedná prehliadka Vargova Skalica pre účastníkov koncertu:

16,30
Gotický kostol sv. Michala Archanjela Spolkový dom od Dušana Jurkoviča Škarniclova tlačiareň Evanjelický kostol so zvonicou od Dušana Jurkoviča Ranorománska Rotunda sv. Juraja Cintorín, hrob Mariána Vargu a Antona Srholca

19,00
Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského Koncert k nedožitým 75 narodeninám Mariána Vargu Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez nároku na zľavy Každý účastník podujatia musí mať zakúpenú platnú vstupenku bez ohľadu na vek.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Jamiah Rogers Band
Overené podujatieJamiah Rogers Band
Reštaurácia Srdiečko, Skalica
Silver Strings
Overené podujatieSilver Strings
nádvorie Vínotéky u františkánov, Skalica
Chyťme sa za ruky 2022
Overené podujatieChyťme sa za ruky 2022
Nádvorie neogotického kaštieľa, Galanta
Jarek Nohavica Turné 2022
Overené podujatieJarek Nohavica Turné 2022
Amfiteáter Trnava, Trnava