Mesačnou krajinou Plešiveckou planinou

Podujatie Slavec

Mesačnou krajinou Plešiveckou planinou
Pridať do môjho kalendára
Športové podujatia, Turistika
Ďalšie podujatia v meste Slavec

Mesačnou krajinou Plešiveckou planinou

Plešiveckej planine vďaka mimoriadne rozčlenenému krasovému povrchu prischlo prirovnanie - mesačná krajina. Nekonečné línie krasových jám, závrtov v časoch intenzívnej pastvy, kedy boli rozsiahle plochy na vrcholovej plošine odlesnené, naozaj pripomínali mesačné krátery. Najväčšia a zároveň najhlbšia známa krasová jama na Slovensku je práve na Plešiveckej planine. Spolupracujúci moravskí a slovenskí jaskyniari ju nazvali pred pár rokmi Mlžný/Hmlistý závrt. Má elipsovitý pôdorys s rozmermi 373 x 300 m, a hĺbku až 44 m! Priamo v najnižšom bode závrtu sa nachádza ústie vertikálnej jaskyne. Hmla, ktorá je dôsledkom situovania a termodynamiky jaskyne a ktorá túto krasovú jamu sezónne vypĺňa, jej dala meno.
Hmlistý závrt bude jednou zo zastávok našej exkurzie, okrem toho nakukneme do Maštaľnej jaskyne, Sovej priepasti a pokocháme sa výhľadom na kaňon rieky Slaná.
Stretneme sa v nedeľu 31.5.2020 o 9:00 v obci Slavec pri kostole.
Cena za účasť 10 eur/dospelí, 5 eur/študenti, seniori.
Nevhodné pre deti do 13 rokov. Prosíme nebrať so sebou psy. Účasť na vlastnú zodpovednosť.

Začiatok podujatia: 31. 5. 2020 9:00:00
Koniec podujatia: 31. 5. 2020 15:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia