O odkaze Tomáša Baťu :: Ako zlepšiť Slovensko

Podujatie Košice

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy
Ďalšie podujatia v meste Košice

O odkaze Tomáša Baťu :: Ako zlepšiť Slovensko

ČO A PREČO:
Posedenie, aby sme sa porozprávali o návode „Ako napraviť biedne nastavenie spoločnosti na Slovensku“, ktorý nám zanechal Tomáš Baťa. O systéme, ktorý overili doteraz neprekonané výsledky. A hlavne o tom, ako ho môžeme reálne využiť aj dnes.

KEDY: vo štvrtok 3. novembra o 17:30
KDE: v HalmiCaffe, Hlavná 21, Košice
VSTUP: voľný

O ČOM:
Keď zaznie meno „Tomáš Baťa“, asi každému naskočí slovné spojenie „výnimočný podnikateľ“ či niečo podobné. Bol však oveľa viac. Svoj záber postupne rozšíril na všetky oblasti života. Jeho podnik bol „len“ nástrojom pre ďaleko väčšie ciele. Preto je jeho odkaz určený všetkým, nielen podnikateľom.

V roku 1923 bol Tomáš Baťa prvýkrát zvolený za starostu mesta Zlín. Potom ešte dvakrát. V roku 1931 získali „Baťovci“ v mestskom zastupiteľstve 41 zo 42 mandátov. Za 9 rokov (1924 – 1932) stúpol počet zamestnancov jeho firmy z 2 160 na 25 005 a obyvateľov mesta z 5 285 na 26 350. Sem sa chodili inšpirovať ľudia z celého sveta.

Ako podnikateľ svetového formátu a starosta prepojením podniku a mesta postupne vytvoril zo Zlína „nový svet“. Sem sa za lepším životom nepretržite sťahovali tisícky ľudí z celého Československa.

V jeho myšlienkach a činoch zanechal návod, ako úspešne rozvíjať spolu podnik aj mesto, región i celú krajinu. Ako ich robiť lepším miestom pre život. Tento príbeh je pre nás o to poučnejší, že je súčasťou nášho kultúrneho dedičstva. Žili ho aj naši starí rodičia u nás, doma. Nie v USA či Švajčiarsku. A tiež preto, že to dokázali sami bez akejkoľvek pomoci zvonka. Bez podpory štátu či „eurofondov“. Stačí ho správne čítať a nasledovať.

OSOBY A OBSADENIE
- Laco Rovinský ako Rozohrávač a Nahrávač povie čo a ako, potom to všetko hodí na Laca V.
- Laco Vozárik (ekonóm, špecialista na miestny a regionálny rozvoj) ako Prvý nahrávač nahodí všetky potrebné vstupné informácie, a potom to všetko tiež posunie na ostatných účastníkov

Všetci účastníci (vrátane oboch Lacov) ako Smečiari, prípadne Strelci na bránku spoločne sformulujú použiteľné závery, teda návrh „Ako ďalej“

Laco Rovinský a Laco Vozárik

PS: Určite to dáme, lebo to tí naši už raz dokázali.

Miesto konania podujatia: HalmiCaffe, Hlavná 21, Košice
Dátum začiatku podujatia: 3. Novembra 2016 17:30
Dátum ukončenia podujatia: 3. Novembra 2016 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.7193N 21.2591E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia O odkaze Tomáša Baťu :: Ako zlepšiť Slovensko

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia