O valašku – furmanská súťaž v Detve

Podujatie Detva

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Športové podujatia, Podujatia pre deti, Zvyky a tradície
Ďalšie podujatia v meste Detva

O valašku – furmanská súťaž

Mesto Detva vás pozýva na 14. ročník furmanskej súťaže ťažných koní "O valašku", ktorá sa uskutoční 27. augusta 2016 pri amfiteátri v Detve.

Furmanskú súťaž vyhráva celkový víťaz a víťazi jednotlivých disciplín. Sem patrí slalom so záťažou, ťahanie kláta, ťahanie saní v jednotke. Ceny získajú v jednotlivých disciplínach prví traja najlepšie umiestnení súťažiaci. Obľúbená je kategória zvaná divácka súťaž o najkrajší záprah.

V silovej disciplíne, pri ktorej sa hodnotí sila koňa, ktorý dokáže potiahnuť na saniach čo najväčšie bremeno, sa prvé kolo začína pri 600 kg vážiacom dreve. V každom kole sa záťaž pridáva. Pri slalome so záťažou sa hodnotí rýchlosť a presnosť, teda súhra furmana s koňmi, jeho zručnosť. Počas súťaže nesmú furmani udierať kone bičom. Za udretie by automaticky nasledovala diskvalifikácia.
Príďte sa pokochať silou a krásou ťažných koní a povzbudiť súťažiacich predvádzajúcich svoju zručnosť pri práci s týmito nádhernými zvieratami.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadne podujatie.