Ozveny jedného sveta: PMR - ako ďalej?

Podujatie Prievidza

Ozveny jedného sveta: PMR - ako ďalej?

Film PMR – ako ďalej? ukazuje krehkú realitu plnú paradoxov – hrdosť, politické sľuby a stratégie, ktoré prinesú očakávané zmeny, ale aj odvrátené stránky života v krajine, ktorá je z pohľadu diváka len trpkou spomienkou. (Marta Králiková)

Už štvrť storočia existuje na území medzi Moldavskom a Ukrajinou medzinárodne neuznaný štát Podnesterská moldavská republika (PMR). Enkláva, obývaná Moldavcami, Ukrajincami a Rusmi, je formálne stále súčasťou Moldavska, fakticky však jej existencia úplne závisí na protektorovi, Rusku. Dvadsaťjeden rokov stál na čele regiónu autoritársky prezident Igor Smirnov. V roku 2011 však prichádzajú prezidentské voľby a s nimi aj silní opoziční kandidáti. Dokáže niekto zosadiť vládcu z jeho piedestálu? Snímka sleduje priebeh predvolebnej kampane a ukazuje zvláštnosti života na mieste, kde akoby sa zastavil čas. Vitajte v krajine 21. storočia, na ktorej vlajke plápolá hviezda, kosák a kladivo.

Film: PMR - ako ďalej? 
Krajina pôvodu: Estónsko, rok výroby: 2014
Žáner: Dokumentárny film, 83 min. 
Réžia: Meelis Muhu, Kristina Norman
Jazyk: rusky (české titulky)

Dátum konania: 30. 3. 2016 (streda) o 17:00 h 
Miesto konania: Sála Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, Záhradnícka 19
Organizátori: OZ Berkat a RKC v Prievidzi
Vstupné: 3 € / 1,50 € študenti, dôchodcovia, ZŤP

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia