PÁN STROM - Radošinské naivné divadlo

Podujatie Senica

PÁN STROM - Radošinské naivné divadlo

Divadelná komédia PÁN STROM (Radošinské naivné divadlo), ktorá sa mala konať 20.1.2021 o 16 h. a 19 h. v Dome kultúry Senica je PRELOŽENÁ na 24.5.2022 (utorok) na 16 h. a 19 h.

Zakúpené lístky zostávajú v platnosti. V prípade nevyhovujúceho termínu, vstupné bude vrátené v informačnej kancelárii INFOSEN SENICA (tel.č.: 034 651 64 59) v čase od 8.00 h. do 16.00 h.

Príbehy o živých a našich.

Vstupné: 20 €, predpredaj: Infosen Senica, tel.č.034 651 64 59

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
Réžia: Ondrej Spišák Hudba: Juraj Haško Kostýmy: Katarína Hollá Scéna: František Lipták Dramaturgička: Darina Abrahámová Choreografia: Ladislav Cmorej Producent: Ladislav Hubáček

„Príbeh o živej drevine“ – taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Totiž na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním.

Rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo (dedinská rodina, hasiči, poľovníci, samovrah, židovské dievča atď.), ale aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac atď.), slovom všetko nadmieru živé. A hádam každý, kto chce podať svoju správu o pestrom, mnohorakom, ale aj inteligentom a nevyspytateľnom živote v lese.

Zároveň s príťažlivým životným príbehom stromu a lesa nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.

Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu.

Režisérom hry Pán Strom je Ondrej Spišák, autorom hudby je Juraj Haško, kostýmová výtvarníčka je Katarína Hollá, výtvarník scény je František Lipták.
Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieRadošinské naivné divadlo - Pán strom
Amfiteáter, Zámocká záhrada, Hlohovec
SPEV KOHÚTA
Overené podujatieSPEV KOHÚTA
Dom umenia, Piešťany
Alžbeta Báthory-muzikál
Overené podujatieAlžbeta Báthory-muzikál
Mestské kultúrne stredisko, Galanta
LORDI
Overené podujatieLORDI
Mestské kultúrne stredisko, Galanta