Pisanské bzučanie

Podujatie Vyšná Písaná

Pisanské bzučanie

Primárnych cieľom tejto akcie je predstaviť včelárov z údolia smrti (okr.Svidník) širokej verejnosti, aby si každý našiel svojho včelára a získal tak prístup k jednému z najkvalitnejších medov u nás.

Snažíme sa robiť osvetu včelárstvu a postupe predstavovať ľudom možnosti, ako pomôcť našim opeľovačom, aj keď nie sú včelári alebo sa včiel boja.

Tento rok budeme mať v ponuke až 3 prednášky, a na svoje si prídu hlavne záhradkári, ktorí si vypočujú zaujímavé prednášky aj od pána Ing. Jakubeka, predsedu Slovenského zväzu záhradkárov.

Na svoje si prídu aj deti, ktoré sa môžu zapojiť do jednotlivých súťaží, vymaľovať si tričko, alebo si dať vymaľovať tvár. Staršie deti sa môžu zapojiť do nášho workshopu a za poplatok 1eur si môžu vyrobiť a odniesť domov svoju vlastnú sviečku z vosku (medzistienky)

Okrem toho sa deti budú môcť pokochať pohľadom na živé včely za sklom, vyskúšať si včelársky klobúk alebo zadymiť s dymákom pri našom info stánku.

tešíme sa na Vás

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia