Počestní pocestní | Vernisáž výstavy D. Krajčovej

Podujatie Košice

Počestní pocestní | Vernisáž výstavy D. Krajčovej
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Výstavy a veľtrhy
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Výstava predstavuje košickým návštevníkom prierez tvorby autorky Daniely Krajčovej, v ktorej sa tematicky venuje problematike migrácie, utečencom, ich integrácie na Slovensku.

Viaceré vystavené diela (Slovenčina pre žiadateľov o azyl, Manual SK: Storyboards, Obrusy, Meno mesto zviera vec) sú vytvorené participatívne, autorka ich vytvorila spolu s utečencami počas workshopov v pobytovom tábore v Rohovciach alebo na workshopoch v Bratislave. Využíva pritom rôzne metodické postupy od jednoduchej kresby a písania textov, tvorbu keramiky, komixových príbehov, spoločného maľovania na látku. Utečenci znázorňujú na vlastné zážitky a skúsenosti alebo reagujú na príbehy slovenských filmov, slovenské príslovia či iné prvky slovenskej kultúry.

Iné práce zobrazujú osobné príbehy konktétnych ľudí (Počestní pocestní, Dôvod zostať, Stateless), vďaka čomu budú návštevníci vidieť problematiku utečeneckej krízy nie ako záležitosť anonymnej masy ľudí, ale konkrétnych jednotlivcov.

Vo viacerých prácach vyznieva kritika slovenskej spoločnosti či slovenského migračného právneho systému (Slovenčina pre žiadateľov o azyl, Dôvod zostať, Človeče nehnevaj sa).


Vernisáž výstavy sa uskutoční 3.10. od 18.00 v Kasárňach/Kulturpark v Budove Bravo.

Výstava potrvá do 6.11. od 11.00 do 18.00. 

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Luka Šulić
Luka Šulić
Incheba Expo Aréna, Bratislava
Lord of The Dance: 2021 Tour
Lord of The Dance: 2021 Tour
Incheba Expo Bratislava, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava