Projekt Dieťa, diagnóza Rodič

Podujatie Trenčín

Projekt Dieťa, diagnóza Rodič

Rodičmi sa nerodíme, stávame sa nimi. Je náročné byť mamou a otcom? Čo ako rodičia od seba a svojich detí očakávame? Čo od nás najviac potrebujú naše deti? Nakoľko sa necháme ovplyvňovať rôznymi teóriami, výchovnými štýlmi, odporúčaniami, stratégiami, sociálnymi sieťami? Prečo a do akej miery hráme rodičovskú olympiádu a budujeme projekt Dieťa? Ako máme dosiahnuť, aby sme pri výchove nezabudli na seba? Nakoľko ešte veríme vlastnej intuícii a sme schopní sledovať potreby našich detí? Nakoľko sme vnímaví voči ich špecifickým potrebám? Ako rozlíšime, že naše dieťa môže byť iné? Ako sa nám žije vo svete zameranom na výkon a dokonalosť?

S psychologičkami Hanou Celušákovou a Máriou Kopčíkovou sa porozprávame o výzvach a neistotách v rodičovstve. O všetkých otázkach, na ktoré je možno teraz až príliš veľa „správnych“ odpovedí, aby sme sa v nich vedeli zorientovať. Budeme hovoriť o rodičovstve vo veku informačných technológií, ale aj v čase, keď sa norma stáva čoraz užšou, veľa detí získava rôzne „dys“. Budeme hovoriť o deťoch, ktoré nezapadajú do tabuliek a o tom, ako sa žije ich rodičom.

Vstup je voľný. Projekt Choices, ktorého je podujatie súčasťou, podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Za pomoc ďakujeme Klubu Lúč a inzertnému a informačnému týždenníku Pardon. Moderátorom podujatia je Ivan Ježík.

Viac o našich hosťoch:

Hana Celušáková je klinická psychologička a psychoterapeutka. Pracovala ako najprv v Psychiatrickej nemocnici P. Pinela v Pezinku a od roku 2006 je v Centre pre rodinu Kvapka. Zameriava sa najmä na podporu rodičovských kompetencií nastávajúcich rodičov, psychoterapeuticky sa venuje ženám v témach súvisiacich s reprodukčným zdravím a rodičovstvom. Od roku 2015 pracuje ako súčasť tímu Akademického centra pre výskum autizmu pri Lekárskej fakulte UK.

Mária Kopčíková je psychologička, lektorka a laktačná poradkyňa. Pracovala v CPPPaP s deťmi a ich rodičmi, posledných 8 rokov sa venuje klientom v rámci Centra pre rodinu Kvapka v Bratislave. V roku 2001 ukončila výcvik Psychoterapie zameranej na človeka a prístup nedirektívnej práce sa snaží uplatňovať v práci s dospelými i detskými klientmi. Verí, že každý z nás má svoju cestu a niekedy potrebuje nájsť a posilniť zdroje pri jej hľadaní. Od roku 2010 je aj súčasťou redakčného tímu www.rodinka.sk.

Miesto konania podujatia: Klub Lúč, Kniežaťa Pribinu 3, Trenčín
Dátum začiatku podujatia: 11. Apríla 2017 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 11. Apríla 2017 19:30
Pravdepodobné súradnice: 48.8955N 18.0392E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Projekt Dieťa, diagnóza Rodič

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
WCK v Prievidzi: Patagónia
WCK v Prievidzi: Patagónia
Regionálne kultúrne centrum (RKC), Prievidza
Brazília - cestovateľská prednáška
Brazília - cestovateľská prednáška
Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
Pavel Hirax Baričák
Pavel Hirax Baričák
Kino Mier, Považská Bystrica
Cesta k prameňu-prednáška Daniel Krupaji Máčovský
Cesta k prameňu-prednáška Daniel Krupaji Máčovský
Tibetský park mieru a harmónie, Nové Zámky
Žiadny obrázok
Overené podujatieMedzinárodná konferencia PHOENIX, Nitra 2020
Agroinštitút Nitra, Akademická 4, Nitra, Nitra