PUNKÁČI DEŤOM 2019

Podujatie Trenčín

PUNKÁČI DEŤOM 2019

Festival Punkáči deťom je letný hudobný benefičný festival orientovaný v štýle punk-rock, ska, reggae, rockabilly, ktorý sa koná už od roku 2008. Cieľom festivalu je priblíženie punkovej subkultúry ľudom, ktorí ju doposiaľ vnímali ako „odpad spoločnosti“ a snaha o pomoc deťom, ktoré ju potrebujú. Chceme spojiť príjemné s užitočným a ukázať ľudom, že aj zábavou sa dá pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú. Časť výťažku zo vstupného bude venovaný nadácií Pomoc deťom v ohrození, ktorá je zameraná na pomoc chorým, týraným,zneužívaným a postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.
Festival sa uskutoční v termíne 29.8.-31.8.2019 na letisku v Trenčíne ako v poradí 9. ročník. Vystúpi na ňom počas 3 hracích dní 40 kapiel. Organizátori dávajú okrem známych kapiel na undergroundovej scéne priestor aj mladým nádejným kapelám, čím sa podieľajú aj na rozvoji kultúry na Slovensku. Organizátormi festivalu sú nadšenci-dobrovoľníci z celého Slovenska, ktorí obetujú každoročne pre festival svoje dovolenky, čas, energiu a osobné financie. Všetci organizátori sú dobrovoľníci, ktorí to robia bez odmeny. Právnou formou festivalu je OZ Punkáči deťom. Za posledné 3 ročníky (2016, 2017, 2018) sa podarilo na festivale vyzbierať zo vstupného 34 322 eur, ktoré boli venované detskej nadácii Pomoc deťom v ohrození

PD 2019 (29.8.-31.8.2019):
The Locos* The Rumjacks* Total chaos* Lion´s Law* Polemic* Davová psychóza* Hudba z marsu* Medial banana* Už jsme doma* Čad* Catastrofy* Adacta* Exni!to* Nežfaleš* Rozpor* Punkreas* Punk floid* Degradace* Muerti* The Wilderness* Nekultúra* Vision days* Tragedis* Arrogant twins* Baby secondhand* Cascabel* Just war* Curlies* Bratislavské dievčatá* Parketový lev* Rv-4* Disident* Výstraha

Akustická scéna:
DÁŠA FON FĽAŠA* COPYCATS* TRENDY BRANDY* TANGO AND CASH* NATASHA DEJDAR* JÁN POLÁK...Predaj lístkov JE dostupný na stránke predajcu lístkov www.inviton.sk alebo na stránke www.punkacidetom.sk/listky .

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia