Rekonštrukcia bitky z Americkej občianskej vojny

Podujatie Bzince pod Javorinou

Rekonštrukcia bitky z Americkej občianskej vojny
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Stretnutia a zrazy
Ďalšie podujatia v meste Bzince pod Javorinou
Podrobnejšie informácie: acw.malenik@gmail.com
Podujatie je organizované pre nadšencov - reenactorov Americkej občianskej vojny a pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o americké dejiny všetkých vekových kategórií.
snahou organizátorov je prezentovať spôsob života ľudí, predovšetkým vojakov počas Americkej občianskej vojny, tzv. Vojny severu proti juhu a podporiť širšiu verejnosť v záujme o americkú históriu. Táto história sa týka aj nás Slovákov, nakoľko v tejto vojne bojovalo a tiež zahynulo aj mnoho slovenských vojakov.
Podujatia podobného charakteru sa konajú vo veľkej miere po celom svete, avšak na Slovensku je doposiaľ konané iba na jednom mieste, na západnom Slovensku v malej obci Bzince pod Javorinou. Na našom podujatí sa každoročne zúčastňujú reenactori zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj z Rakúska či z Nemecka. S nimi prichádza doprovod, kavaléria s koňmi, delostrelci s dobovým delom. Návštevníci sa tak môžu zoznámiť so spôsobom života vojakov v dobovom tábore presne tak, ako tomu bolo počas vojny. 
Akcia sa koná počas celého víkendu, avšak pre verejnosť je pripravený hlavný program v sobotu, ktorý je nasledovný:
13,30 hod - Prezentácia jednotiek v amfiteátri v obci Bzince pod Javorinou
15,30 hod - Hlavná bitka na kopci Maleník
17,00 hod - Prehliadka jednotiek.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia