Kam na výlet: Rozhľadňa Veľká Homola - Modra

Veľká Homola
48.363274 N 17.261122 E, zobraziť najkratšiu trasu
+421 0908 761 315
Turistická rozhľadňa na 709,2 m vysokom vrchu Veľká homoľa v Malých Karpatoch bola vybudovaná koncom roku 2001, ako "symbol dobrej spolupráce Slovenského klubu turistov mesta Modry a mesta Pezinka v 3. tisícročí, obetavého turistu a dlhodobého značkára Milana Ružeka. Za finančnej podpory Mestských úradov oboch miest, Pilotnej grantovej schémy (Phare) a obetavej, nezištnej pracovnej pomoci občanov spomínaných miest aj z okolia.

20 metrov vysoká rozhľadňa ponúka kruhový ďaleký rozhľad, na panorámu Malých Karpát, Považský Inovec, Tríbeč, aj rakúske Alpy. Je ľahko dostupná po hustej sieti turistických značkovaných chodníkov zo všetkých strán. Pohodlný prístup je približne za jednu hodinu po červenej značke od autobusovej zastávky pri Zochovej chate, po rovnakej značke z Pezinka za tri hodiny, z Modry po modrej značke za dve hodiny.

Veľká homoľa je svojou výškou a polohou najvýznamnejším vrchom na východnej strane južnej časti Malých Karpát v blízkosti Zochovej chaty a kamenného útvaru Traja jazdci, obľúbeného cieľa mnohých turistov.
Prvú rozhľadňu na tomto vrchu vybudoval Modranský turistický spolok už v roku 1894.
Nová rozhľadňa tak nadviazala na viac ako 100 ročnú tradíciu organizovanej turistiky v našej oblasti a stala sa najvyhľadávanejším výhľadovým bodom v tejto časti Malých Karpát a významných objektom cestovného ruchu v Malokarpatskom regióne.
Veríme, že sa naplní aj krédo, ktoré rozhľadňa do vienka dostala: "Pohyb, dobrý humor a pohár vína denne".
Podeľte sa o zážitky
Fotografie - tip na výlet