Rytieri na Devíne 2019

Podujatie Bratislava

Rytieri na Devíne

Leto je v plnom prúde, deti si užívajú prázdniny... Čo tak prísť sa zabaviť spolu s nimi na Devín? Užiť si atmosféru stredoveku, pokochať sa pohľadom na hrad, povzbudiť svojho rytierskeho favorita v rytierskom klaní. Stredovek v našom podaní si môžete naposledy v tomto roku užiť v sobotu 3. augusta. Tešíme sa na vás :) :)

Program:

10,00 – otvorenie hradu Devín

11,00 – úvodný otvárací ceremoniál

12,00 – rozprava o stredoveku, jeho mravoch, šerme, jeho vývoji – to všetko doplnené ukážkami jednotlivých šermiarskych techník. Je sa na čo tešiť, rozprávať bude samotný šermiarsky majster Peter Koza.

13,00 – stredoveké tance veselo i poučne

14,00 – “Richard Levie srdce” – inscenácia zajatia tejto výraznej osobnosti v neďalekom meste Hainburg. No i zobrazenie toho, čo sa dialo pred tým v Svätej zemi a ako sa Richard zo zajatia dostal.

15,00 – veselý a deťmi milovaný kúzelník Ivan

16,00 – stredoveká panská zábavka – RYTIERSKY TURNAJ – v plnej kráse a s piatimi odvážnymi rytiermi. Príďte si vybrať svojho obľúbenca a podporiť ho v náročných skúškach šikovnosti a dychberúcom rytierskom klaní!

17,15 – recitál stredovekej hudby a poézie

18,30 – záverečný ceremoniál

19,00 – uzavretie hradu

Počas celého dňa môžete zabaviť v dobovej strelnici, mučiarni, povoziť svoje ratolesti na živom či drevenom koni, občerstviť sa v orientálnej čajovni alebo si kúpiť niečo pekné v stánku u remeselníkov.

Vstupné: základné – 8€, zľavnené – 4€, rodinné – 15€

Vstupné, ako aj tovar u remeselníkov, je možné platiť iba v hotovosti. Zároveň upozorňujeme, že vstup so psíkom do národnej kultúrnej pamiatky hrad Devín nie je možný.

Sobota 3. augusta 2019 o 10:00 – 19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia