RYTMUS: SÍDLISKOVÝ SEN

Podujatie Veľký Krtíš

RYTMUS: SÍDLISKOVÝ SEN

24.1.2016   18:00

 

Kino Baník

RYTMUS: SÍDLISKOVÝ SEN

MsKS

SK, dokument/hudobný, DVD, 2015, MP od 12 rokov, 90 minút
Vstupné: 2 Eur

"VO SVOJICH TEXTOCH SOM NECHAL CELÝ SVOJ ŽIVOT..."

Réžia: Miro Drobný 
Scenár: Miro Drobný 
Hudba: 
Dj Mad Skill, Dj Anys, Dj Wich, Grimaso / Rap, Grimaso/ Rap, Igor Kmeťo ml., Jozef Engerer, Jozef Engerer, Tomi Popovič 
Hrajú: sen, usilovnosť, gény a vôľa, texty životných skladieb Rytmusa, 8rokov života Patrika „Rytmusa“ Vrbovského, rodina Patrika,neznáma hotelová izba kdesi, sídlisko Adama Trajana, Piešťany ..., Dj Robert Burian

Prvé reakcie divákov po zhliadnutí filmu na kontrolných projekciách sú vzácne rovnaké. Silné emócie, výraz prekvapenia, že videli niečo neočakávané a potom vzápätí otázka: “To vám Rytmus dovolí zverejniť?” Film teda určite nie je pomníčkom Rytmusovej “slávy”, ani retrospektíva jeho tvorby, ani nič načo je divák zvyknutý z filmov o zaslúžilých umelcoch. Filmom odkrývame zložité vzťahy rodiny, ktorých je v Čechách a na Slovensku stále viac. Rodiny, kde každý jej člen má iné priezvisko, kde musíte používať prívlastky nevlastný, vlastný či biologický ale najmä rodiny, ktorá 38 rokov zápasí s rasizmom okolia ale paradoxne aj s láskou v jej vnútri.

Napriek tomu sa z rómskeho čašníka vyrastajúceho v “gádžovskej” rodine stala za 8 rokov nakrúcania filmu známa osobnosť, idol mládeže. Vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotca Superstar a na internete jeho videá zhliadlo viac ako 200 miliónov užívateľov. Intímne spovede Rytmusových najbližších vykreslia komplikovanú skladačku jeho komplikovanej osobnosti. V Rytmusom živote si mnohí z vás nájdu aj ten svoj príbeh. Pochopia, že sídliskový sen nie je o drahých autách, retázkach a hodzinách, ale o niečom úplne inom.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia