Sklabinské hradné slávnosti

Podujatie Sklabinský Podzámok

Sklabinské hradné slávnosti
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Remeslá, Slávnosti
Ďalšie podujatia v meste Sklabinský Podzámok
Podrobnejšie informácie: FB stránka: Múzeum hradu Sklabiňa
Občianske združenie Donjon Vás pozýva na Sklabinské hradné slávnosti, ktoré sa uskutočnia v sobotu 17. augusta 2019 v predhradí hradu Sklabiňa. Príďte k nám zažiť nezabudnuteľnú atmosféru dávno stratených čias.
Spoločnosť Fringia zaoberajúca sa obnovou a rekonštrukciou historických bojových umení a tancov pre nás naštudovala tri výpravné scény z dejín hradu a jeho majiteľov Révayovcov zo 17. storočia, ktoré na seba historicky nadväzujú.
Začíname o 13. hodine úvodnou salvou, streleckou prezentáciou, po ktorej nasleduje predstavenie „Daniel Révay—temná história rodu“, ktoré vám vypovie príbeh turčianskeho župana a jeho cestu na popravisko.
O 14. hodine príhovor k 20. výročiu vzniku nášho Občianskeho združenia Donjon a predstavenie foto výstavy k jubileu, 14.30 škola dobového tanca.
Blok o 15. hodine „Imrich Révay—kuruci prichádzajú“ predstaví ďalšieho majiteľa hradu, keď naň zaútočili Thökölyho povstalci v roku 1679.
O 16. hodine nasleduje komentovaná prehliadka hradu, a škola dobového tanca.
Posledný blok o 17. hodine „Imrich Thököly—sen o korune“ vypovie príbeh o nenaplnenej túžbe po moci a zmarených snoch kežmarského grófa stať sa kráľom. 
Večer od 18. hodiny sa ponesie na folklórnu nôtu, hrať bude Gajdošská ľudová hudba Dulickí pastieri.
Návštevníci už počas minuloročných slávností mali možnosť vzhliadnuť výstavu o stavebných dejinách hradu v našom suteréne, ktorá bude v tomto roku vynovená a pripravili sme pre vás jej 4 komentované prehliadky o 14.30, 16.00, 16.30 a 18.30.
Počas slávností bude naša sídelná budova z pohľadu od doliny ozdobená desiatimi zástavami s erbami niekdajších hradných pánov.
Nebude chýbať ani remeselný trh, či vodenie detí na koni.
Vstupné: 4,- €

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: OZ Donjon
Fotografie
Podobné podujatia
DON ALDER
Overené podujatieDON ALDER
Koliba Tri Studničky u Tomášovcov, Liptovský Mikuláš
MÓDNY NÁVRHÁR 2020
MÓDNY NÁVRHÁR 2020
Veľká dvorana KDAH, Ružomberok
JOZEF HOLLÝ - PIANO SHOW 2020
JOZEF HOLLÝ - PIANO SHOW 2020
Dom kultúry A. Hlinku, Ružomberok