Sobotská SWAP párty

Podujatie Rimavská Sobota

Sobotská SWAP párty

PRVÝ SWAP NA KRUHÁČI
TÉMA: Výmena detského oblečenia, hračiek, topánok a príslušenstva

Aj ty sa nerád/nerada zbavuješ vecí po svojich ratolestiach? Kopia sa ti veci a nevieš čo s nimi? Vyhodiť ich nechceš, no už ich pre svoje dieťa nepotrebuješ? Prines ho k nám a vymeň ho za iné oblečenie, ktoré by si inak musel/a kupovať.

Táto forma výmeny už funguje v mnohých mestách na Slovensku a po celom svete. SWAP je vo všeobecnosti moderný spôsob výmeny oblečenia. Je to ekologický a ekonomický spôsob ako posunúť ďalej svoje pekné kúsky, dať im druhú šancu na život a vymeniť tieto za veci za iné pekné, ktoré naozaj potrebuješ. Cieľom je vrátiť oblečenie, hračky a doplnky do obehu a znížiť tak dopyt po výrobe nového oblečenia, keďže veľkovýroba zaťažuje a znečisťuje životné prostredie.

Ako na to?
Prineste so sebou maximálne 30 ks pekného, poctivo vytriedeného, čistého oblečenia, topánok, hračiek a doplnkov (vanička, deka, posteľná bielizeň...). Odniesť si môžete tiež maximálne 30 ks vybraných kúskov.

ČO NA SWAP NEPATRÍ:
- roztrhané oblečenie
- oblečenie s pokazeným zipsom alebo chýbajúcim gombíkom
- oblečenie s nevyprateľnými fľakmi
- spodné prádlo
- ošúchaná a špinavá obuv
- pokazené a polámané hračky

Veci, ktoré nevyswapujeme, poputujú do komunitného centra v Rimavskej Bani.

Miesto: KRUHÁČ coworking & startup center
Kedy: 23.9.2020, 17:00 - 19:00
Vstupné: 2€

Začiatok podujatia: 23. 9. 2020 17:00:00
Koniec podujatia: 23. 9. 2020 19:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia