Solitarita

Podujatie Ružomberok

Solitarita / RK

Občianske združenie RosArt a Ružomberské divadlo RosaThea vás pozývajú na svoju najnovšiu divadelnú inscenáciu SOLITARITA od súčasnej rumunskej dramatičky a režisérky Gianiny Cărbunariu. Uvedenie hry je jej premiérou na slovenskom javisku.

Osoby a obsadenie
Alžbeta Jacková
Tatiana Ševčíková
Brigita Vrábeľová
Renát Haluška
Tomáš Bačkor

Realizačný tím
Kostýmy: kolektív
Scénografia a hudba: Marianna Stančoková
Technická spolupráca: Július Stančok
Preklad: Jana Páleníková
Scenár: Gianina Cărbunariu
Réžia a dramaturgia: Marianna Stančoková

Premiéra
28. december 2019 / sobota / 19:00 / Divadelné štúdio RosArt / Podhora 18 / Ružomberok

Slovo o autorke
Gianina Cărbunariu (1977) je rumunská dramatička a režisérka žijúca v Bukurešti, riaditeľka Divadla mladých Teatrul Tineretului a kurátorka divadelného festivalu v Piatra Neamţ. Patrí k najvýznamnejším osobnostiam mladej rumunskej divadelnej scény. V roku 2002 spolu založila projekt pre podporu súčasnej drámy dramAcum. Je autorkou niekoľkých divadelných hier - Nereality z blízkeho divokého Východu, Med, Títo všetci vyzerajú ako naši rodičia a iné - ktoré boli uvedené Rumunsku, Španielsku, Taliansku, Nemecku, Švédsku a Veľkej Británii. Medzinárodné uznanie dosiahla hrami Kebab, ktorú uviedli v roku 2007 v berlínskom Schaubühne a v mníchovskom Kammerspiele a Stop the Tempo!, ktorú inscenovali v lipskom divadle Theater der Jungen Welt.

Slovo o hre
Divadelná hra SOLITARITA je politickou satirou kompozične zostavenou z piatich zdanlivo nesúvisiacich scén. Spája ich téma identity, integrity a in/tolerancie ako celospoločenské fenomény nielen súčasnosti doby. Autorkine diela sú často výsledkom výskumu realizovaného formou rozhovorov či práce s rôznymi druhmi archívov. Vyvíjajú sa počas diskusií a improvizácií na skúškach umeleckého tímu. Text a inscenácia vznikajú súčasne v procese, v ktorom sa stretávajú najrôznejšie pohľady na realitu dneška a na témy nedávnej minulosti. Nie je tomu inak ani v prípade hry SOLITARITA, ktorá sústavne balansuje na hranici reality a fikcie a v humorných situáciách nastavuje zrkadlo dobe, v ktorej žijeme i nám samým.

Vstupenky
Vzhľadom na obmedzenú kapacitu Divadelného štúdia RosArt je potrebné si vstupenky rezervovať na www.oz-rosart.sk alebo cez facebook funpage.

Viac info
www.oz-rosart.sk

Začiatok podujatia: 21. 3. 2020 19:00:00
Koniec podujatia: 21. 3. 2020 20:20:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
SOLITARITA
SOLITARITA
Divadelné štúdio RosArt, Ružomberok
Rómeo+Júlia
Rómeo+Júlia
Dom odborov Strojár, Martin
Veselá rozprávka
Veselá rozprávka
Basta Fidli, Martin
Vlk na mesiaci
Vlk na mesiaci
Diera do sveta, Liptovský Mikuláš