Staré dámy

Podujatie Prievidza

Staré dámy

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi

vás pozýva na komédiu „Staré dámy“, ktorej trpko-smiešny príbeh o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne a s noblesou vám zabezpečí slzy na krajíčku. Táto skvelá hra pochádza od štvorice nórskych autorov, ktorú dramaturgicky spracovala Mirka Čibenková a vzniká v réžii Juraja Nvotu. Uskutoční sa v stredu 12. februára 2020 o 18.00 h v Dome kultúry v Prievidzi.

Hra, v ktorej na scéne diváci uvidia iba Kamilu Magálovú ako Maggi a Zdenu Studenkovú v úlohe Lillemor, hovorí o dvoch ženách s rôznymi osudmi, ktoré sa na sklonku života stanú spolubývajúcimi v domove dôchodcov. Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa ako celebrita z lepšej spoločnosti, druhá celý život tvrdo manuálne pracovala, fajčí jednu od druhej a rozpráva, ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov. Jedna izba, dve postele a dva doteraz absolútne rozdielne životy. Toto je východisková situácia pre dve herečky, aby diváka voviedli do sveta, kde sa spočiatku nič neodpúšťa. Ale tak sa predsa nedá žiť, zvlášť, keď sú odkázané jedna na druhú a čas sa kráti. Hádky striedajú udobrenia, spomienky prekrývajú súčasnosť, po slzách nasleduje smiech, lebo humor je tá skutočná univerzita tretieho veku.

Vstupné: 19,00 €. Vstupenky sú v predaji v pokladni DK PD.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza
Pyžamo pre šiestich
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry na Ulici F. Madvu, Prievidza