Stridžie dni v Prievidzi 2015

Podujatie Prievidza

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Kultúra, Podujatia pre deti
Ďalšie podujatia v meste Prievidza

Stridžie dni

Na základe poverových predstáv o zvýšenej aktivite nepriaznivých síl v čase od Kataríny do Lucie (pôvodne do Tomáša, v minulosti sláveného 21. decembra), sú dni pred zimným slnovratom v odbornej literatúre uvádzané ako stridžie dni. Hornonitrianske múzeum v Prievidzi do svojej programovej ponuky opätovne zaradilo rovnomenné podujatie venované oboznamovaniu najmladšej generácie so zvyklosťami a pranostikami, ktoré v modernej spoločnosti prežívajú už len vďaka obrazom vidieckeho života.
Hlavnú časť aktivít tvorí obrazovo-textová prezentácia zvykov viažucich sa k jednotlivým stridžím dňom a dramatizácia niektorých z nich s aktívnou účasťou samotných žiakov a študentov. Výchovno-vzdelávaciu formu zážitkového poznávania dopĺňa predpovedanie citovej budúcnosti v podobe vyhotovenia viacramennej hviezdy s menami chlapcov či dievčat ako možných nastávajúcich. Podujatie určené pre žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl potrvá od 23. do 27. novembra 2015 v priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Účasť na ňom je potrebné nahlásiť najmenej deň vopred.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry, Prievidza
OTVORENÉ MANŽELSTVO
Overené podujatieOTVORENÉ MANŽELSTVO
Divadelná sála, Posádkový klub (Dom armády), Trenčín, Trenčín
Mafiánske historky 2 - Csabova pomsta
Overené podujatieMafiánske historky 2 - Csabova pomsta
Mestský Kultúrny Dom, Dubnica nad Váhom
Tvorivé dielne v Ekodielničke
Overené podujatieTvorivé dielne v Ekodielničke
Slovenské banské múzeum-Expozícia uhoľného baníctva na Slovensku,Handlová, Handlová
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry, Prievidza