Svet mojimi očami | Ako bývali princezné | Vernisáž výstavy

Podujatie Košice

Svet mojimi očami | Ako bývali princezné | Vernisáž výstavy
Pridať do môjho kalendára
Kultúra
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk

Český spolok v Košiciach v procese tvorby diel spolupracoval hlavne s deťmi vo veku od 5 do 12 rokov. Pre deti si vybrali tému: Ako bývali princezné. My dospelí si síce už nepamätáme na detaily (ne)komfortného bývania princezien, ale deti nám to ukážu pomocou svojej fantázie zachytenej na papieri. Vo Výmenníku Štítová sa preto odprezentuje vyše 40 diel od malých autorov.

Otvorenie výstavy spestria žiaci ZUŠ na Jantárovej ulici hudobným programom a prebehne aj oceňovanie mladých výtvarníkov. Počas vernisáže sa vyhlási program pre rok 2018 s námetom „Postavičky z animovaných českých seriálov“. Cieľom tohto programu je podporiť a rozvíjať estetické cítenie mladej generácie a iniciovať ich k vlastnej maliarskej tvorbe.


Ďalším mladým autorom, ktorý ti predstaví svoj fantazijný svet, je Tadeáš Wagner. Kresleniu sa venuje od 6 rokov. Svoje miniatúrne, precízne a detailné diela kreslí perom. Obrázkom venuje maximum zo svojho času a trpezlivosti. Vo Výmeníku budú vystavené aj dve jeho ocenené práce – jedna z nich vyhrala v celoeurópskej súťaži prvé miesto spomedzi 136 kresieb.

„Tadeášova fantázia a zmysel pre cit a detailnosť ma fascinuje a väčšmi inšpiruje zamýšľať sa nad tým ako naša myseľ dokonale pracuje. Skrz jeho obrázky vstupujem do jeho jedinečného sveta, ktorý oplýva úprimnou radosťou. Zároveň v jeho obrázkoch vidím cit a lásku, ktorú do nich vkladá. Som preto veľmi šťastná, že našiel zanietenosť a radosť práve pri kreslení. Jeho záľuba sa stala šťastím, ktoré rozdáva medzi ľudí a šíri ho všade navôkol,“ vysvetlila Zuzana Wagnerová.

Výstava je sprístupnená do 1. februára* každý utorok, stredu a štvrtok od 10.00 do 18.00 alebo na požiadanie. 

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia