The Freeborn Brothers (PL)

Podujatie Liptovský Mikuláš

The Freeborn Brothers (PL)

Poľský gypsy/folk/punk n‘ roll orchester vám na ulici pred Dierou do sveta prinesie nekonečné vytrhnutie z letnej každodennosti cirkusovou performatívnosťou a zároveň pouličnou bezprostrednosťou. Jedna z najdivokejších skupín na súčasnej poľskej hudobnej scéne. Svojím šialeným hudobno-divadelným vystúpením vás dovedie do momentu euforického vyčerpania. Ich vystúpenie hraničí s divadelným predstavením, a podľa slov kapely priam s náboženským rituálom. Jedinečná, energická a chaotická húsenková dráha.

The Freeborn Brothers vznikli najprv ako duo v roku 2013 no postupne sa počas viacerých tour po Európe a Južnej Amerike rozrástli o ďalších troch členov. V súčasnosti kapelu tvoria Nikodem Soszyński (spev, banjo, bicie), Mateusz Pleśniak (spev, akordeón, viola caipira) Paweł kuś (spev, basa), Arkadiusz Hawro (spev, trúbka), Krzysztof Rakoczy (spev, trombón). Nahrali štyri albumy: Two Men Orchestra (2013), Gypsy Hobo Trash Grass (2014), Theatro Ridiculous (2016) a Instant Magic (2017). V októbri 2019 im vyjde piaty album Astral Trails, v ktorom experimentujú s tureckými a brazílskymi hudobnými nástrojmi. Hrali na Colours of Ostrava (2016), Poborina Folk Festival (2018), Mighty Sounds Festival (2015), Cursus Music Festival (2019), a Muddy Roots Europe Festival.
Festival sa uskutoční pred terasou Diery do sveta. Vstupné je dobrovoľné.

Sobota 20. júla 2019 o 21:00 – 23:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia