TOMAN

Podujatie Ružomberok

TOMAN

Eurokino uvádza:

Človek, čo obchodoval s osudmi iných.


Napínavá politická a osobná dráma o vzostupe a páde človeka, ktorý mieril príliš vysoko.

Neuveriteľný, ale pravdivý príbeh rozporuplnej osobnosti Zdeňka Tomana, vlastným menom Zoltána Goldbergera, pochádzajúceho zo slovenských Sobraniec. Toman bol mužom mnohých tvárí a mien, šéfom zahraničnej rozviedky a bezškrupulóznym obchodníkom a kariéristom. Poverili ho zásadnou úlohou - zohnať peniaze, ktoré komunistom vyhrajú voľby. A Toman peniaze zohnať vedel. Pre seba, pre rodinu i pre stranu. Šmelinou, vydieraním, obchodmi s vojnovými zločincami aj ich obeťami. Práve on umožnil presun východoeurópskych Židov, ktorí prežili holokaust a unikali pred povojnovými pogromami cez Československo do Palestíny - samozrejme za tučnú províziu. Neštítil sa ničoho. Cena, ktorú za svoju kariéru zaplatil on i jeho blízki, však bola príliš vysoká. Film odkrýva pozadie tzv. tretej republiky, rokov 1945 - 48 a rozpráva príbeh muža, ktorý významne ovplyvnil vývoj povojnového Československa a o ktorom sa nikdy doteraz nehovorilo.

Réžia: Ondřej Trojan
Scenár: Zdeňka Šimandlová, Ondřej Trojan
Hrajú: Jiří Macháček, Lukáš Latinák, Tatiana Pauhofová, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Roman Luknár, Jiří Dvořák, Martin Finger

Historická dráma, 145 min., MP15+, ČR/SR, OV, 2D projekcia

Časy premietania:
Štvrtok 18.10. o 17:30 hod.
Nedeľa 21.10. o 19:00 hod.

Pondelok 22.10. o 19:00 hod.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia