Trnavské organové dni 2021

Podujatie Trnava

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Kultúra, Koncerty
Web podujatia:
www.regiontrnava.sk
Web organizátora:
www.regiontrnava.sk
Ďalšie podujatia v meste Trnava
Podrobnejšie informácie: https://www.regiontrnava.sk/produkt/tt-organove-dni#about

Júlové a augustové nedeľné večery budú v Trnave patriť organovým koncertom. Už túto nedeľu 18. júla odštartuje 26. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni 2021.

Otvárací koncert sa začne o 20:00 hod. a na organe zahrá renomovaný nemecký organista Christian-Markus Raiser. Skladby zaznejú prostredníctvom hry na historických organoch v priestoroch trnavskej Baziliky sv. Mikuláša, kde ten najstarší zachovaný organ pochádza z roku 1783.

Nasledujúce nedele sa predstavia organisti zo Španielska, Talianska či Poľska. Slovenskú organovú hudbu budú zastupovať interpreti ako sopranistka Jana Pastorková a organista Mário Sedlár či renomovaný barokový huslista Miloš Valent v sprievode trnavského organistu Stanislava Šurina.

Záverečný koncert Trnavských organových dní, ktorý sa uskutoční 29. augusta, bude patriť vystúpeniu Cirkevno-hudobného spolku pri Bazilike sv. Mikuláša spolu s organistom Paolom Bougeatom z Talianska. Aj tento rok sa na festivale predstaví špička hudobnej organovej scény, za čo sme v súčasnej situácii veľmi vďační," hovorí organizátor festivalu Stanislav Šurin.

Predaj vstupeniek sa uskutoční vždy na mieste 30 minút pred koncertom. Cena vstupného je 6€/na osobu, dôchodcovia a študenti 3€, ZŤP 1€.

Hlavným organizátorom festivalu je Bachova spoločnosť na Slovensku, spoluorganizátormi mesto Trnava, Farský úrad sv. Mikuláša Trnava-mesto, oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism a Štátny archív v Trnave. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a finančne tiež mesto Trnava a Ministerstvo dopravy a regionálneho rozvoja.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Bachova spoločnosť na Slovensku
Fotografie
Podobné podujatia